Oliver Twist přehled

Oliver Twist
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477976/bmid_oliver-twist-UhK-477976.png 4 1796 1796

Jedno z nejznámějších děl anglického spisovatele Charlese Dickense je sociálním románem, který zachycuje rané období chudého sirotka Olivera Twista, který je ale ve skutečnosti dědicem velkého majetku. Ještě než to zjistí, musí se životem protloukat – když uteče ze sirotčince, načas se ho někdo ujme, ale záhy stejně skončí ve zlodějské partě v Londýně, která ho využívá pro své loupeže. Autor publikoval román na pokračování od února 1837 do dubna 1839, takže děj je plný zvratů a napínavých příhod. Román o několika stech stranách v původním, anglickém znění.... celý text

Literatura světová Romány Literatura naučná
Vydáno: ekniha , e-bohém

The Adventures of Oliver Twist, 1838

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oliver Twist. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (202)

Pavlnka
05.09.2024 5 z 5

Krásná klasika.

_Knihomolka_
04.08.2024 4 z 5

"Vezměte biskupovi jeho zástěru nebo sluhovi jeho klobouk a premování, co z nich bude? Lidé. Pouzí lidé. Vážnost a dokonce i svatost jsou někdy více závislé na kabátu a vestě, nežli si někteří lidé dovedou představiti."
Velmi vřelé a dojemné čtení, které pohladí na duši. Každou řádku jsem si vychutnala plnými doušky, jen mi občas orientaci v textu ztěžoval starší jazyk a některé výrazy z archaické češtiny a zlodějského argotu.

ondra295
03.06.2024 5 z 5

Všeobecně známá klasika, která je ale napsána krásným jazykem - na ten sice chvíli trvá si zvyknout, ale poté se kniha čte velice příjemně. Jde sice o trochu naivní dílo, ovšem tím spíš je ideálně ho číst spíše v mladším věku - každopádně je tu velice dobře popsána anglická viktoriánská společnost, kde zkrátka ne všechno fungovalo dobře a mnoho lidí bylo nuceno žít v chudobě a tím se i uchylovat k odsouzeníhodným činům. Rozhodně stojí za přečtení.

Tři desítky nových eknih zdarma ke stažení

22.03.2021

Kniha Oliver Twist v seznamech