Pytel kostí přehled

Pytel kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1137/mid_pytel-kosti-HsB-1137.jpg 4 1543 1543

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Bag of Bones, 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pytel kostí. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (205)

Iamblichos
včera 2 z 5

No tuna sme sa s panom Kingom minuli. Popri Geraldovej hre najslabsia kniha, ktoru som od majstra cital. Pribeh roztahany, nezaujimavy, k ziadnej z postav som si nevedel vypestovat vztah a bolo mi uplne jedno, co sa s nimi udeje a kto umrie a kto nie. Romanticka linka o nicom, a pasaze s napatim a strasenim mi pripadali recyklovane, akoby autor urobil kompilat "strasidelnych tem" zo svojich ostatnych knih. Nemozem doporucit, a uz vobec nie ako uvod do Kinga. King ma mnoho neporovnatelne lepsich knih.
Btw nepochopil som, preco vlastne ta Mikova zena skryvala pred nim svoje tehotenstvo a vlastne vsetko to, po com patrala v tej osade, ale mozno to bolo aj tym, ze som poslednych cca 60 stran narychlo prelistoval a prebehol ocami, len aby som to uz mal z krku

raphelia
10.07.2024 4 z 5

Hlavní nosná myšlenka příběhu je naprosto excelentní a do detailu propracovaná tak, aby na konci vše do sebe pěkně zaklaplo. Přesto kniha má několik ale:
1) přes úvodní pasáž čítající cca 80 stran jsem se dostala až napodruhé; na první pokus jsem ji nepřekonala a knihu nedočetla (což ale byla škoda, jak potvrdil pokus č. 2)
2) výlety do hlubin duše hlavního hrdiny jsou fajn a dokreslují celkovou atmosféru, ale místy dost brzdí děj, který chvílemi opravdu přímo letí (možná to byl záměr)
3) projev násilí vůči Mattie byl očekávaný, nicméně jeho formu jsem doteď nerozdýchala - k románu tolik spjatému s historií mi střelba vůbec "nesedí"
4) ani závěr knihy neodhalí, jak dopadli ostatní účastníci oslavy u Mattie (krom Johna); myslím, že by si aspoň zmínku zasloužili.

Když to shrnu: pokud se člověk prokouše přes úvodních 80 stran, rozvine se před ním propracovaný duchařský příběh, s postupně gradujícím dějem vrcholícím pořádnou bouří (ve všech smyslech tohoto slova). Na plný počet hvězdiček to ale vzhledem k výše uvedenému prostě není.

Shaxx
18.06.2024 4 z 5

Pytel kostí byl fajn, ale rozjezd byl mučivě pomalý. Asi se to nepřidá k mým TOP kingovkám, i když se mi to celkově líbilo, závěr dělal co proto, aby ten líný start dohnal. Zápletka byla fajn, postavy byly fajn, ale raději si znova přečtu Revival, který je hůře hodnocený, než Pytel kostí.

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Ocenění knihy (1)

1998 - Bram Stoker Award (Best Novel)

Kniha Pytel kostí v seznamech

v Právě čtených21x