Šachové figúrky přehled

Šachové figúrky
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308997/bmid_sachove-figurky-SPv-308997.jpg 4 1650 1650

Ostrov Lewis série

< 3. díl

Fin Macleod sa rozhodne začať po rozvode nový život. Vracia sa na rodný ostrov, opraví si rodičovský dom a začne pracovať na prípade pytliakov, ktorí žijú z výnosného čierneho obchodu s divo žijúcimi lososmi. Pre bývalého policajného detektíva to mala byť hračka, no keď sa spolu s kamarátom stane svedkom zvláštneho prírodného úkazu, pri ktorom sa samovoľne vyprázdnilo jazero, nastane zlom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Plus
Originální název:

The Chessmen, 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šachové figúrky. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (334)

Natty
26.12.2024 5 z 5

Tuto trilogii jsem si zamilovala. May umí dokonale popsat surové detaily přírody a hebridské ostrovy jsou navíc dokonalým místem pro kriminální příběhy.

Děj byl i tentokrát opředen tajemstvím, napětím a probublávající se minulostí, a já se nemohla dočkat finálního rozuzlení. Velmi jsem si oblíbila postavu Piskoře.

Kamenné domky s plechovými střechami, sychravé počasí, nezkrotný vítr, zpěněné moře zuřivě narážející do rozeklaných skal, vůně hořící rašeliny. Už jen pro ten popis se budu ráda ke knihám vracet. Vřele doporučuji.

Jenny46
08.11.2024 5 z 5

Byla jsem hodně zvědavá, jak to všechno dopadne....
Trilogie se mi moc líbila hlavně teda ty popisy - krajiny jsou kouzelné až živé dokáži si představit. Opět příběh z minulosti, kde na povrch vyplouvají tajemství.
Určitě vyzkouším i jiné autorovi knihy, ale na Ostrov Lewis nezapomenu a třeba si ještě znovu časem přečtu, doporučuji


Devorah
03.10.2024 5 z 5

Tímto posledním dílem se nám celá skotská trilogie krásně uzavřela. I když slovo krásně zde asi není na místě, protože i tady dominovaly pocity smutku, ztráty a beznaděje.
Hlavní hrdina Fin MacLeod se v této knize snaží obnovit svůj vztah se svou dávnou láskou, najít si cestu ke svému synovi, o kterém celá léta nevěděl, potkává svého dávného přítele, se kterým objeví náhodou potopené letadlo a v něm mrtvolu. Tímto nálezem se dá do pohybu řetězec událostí, které našeho hlavního hrdinu donutí vrátit se zpět do jistých období minulosti, na kterou by raději zapomněl.
Opět tu platí to, co v předešlých dílech, a to je realita a plastičnost postav, znalost místních reálií a historie, působivé popisy krajiny, vhledy do mysli postav a retrospektivní pasáže, které nás udržují v napětí. Šachové figurky uzavírají trilogii důstojnou formou a s tím i Finovu cestu k vyrovnání se se svou traumatickou minulostí.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Šachové figúrky v seznamech

v Právě čtených23x
v Přečtených2 329x
ve Čtenářské výzvě119x
v Doporučených117x
v Mé knihovně497x
v Chystám se číst293x
v Chci si koupit48x
v dalších seznamech11x