Pravý výlet pana Broučka do Měsíce přehled

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1173/mid_pravy-vylet-pana-broucka-do-mesice-I2Y-1173.jpg 4 301 301

Pan Brouček série

Satirický výlet Matěje Broučka, komického šosáckého pražského měštana, na Měsíc. Pan Brouček je zámožný pan domácí na Starém Městě v Praze a je denním hostem hradčanské hospůdky "Na Vikárce". Jednoho večera poseděl "Na Vikárce" trochu déle a také víc popíjel, a když se vrací domů, vidí před sebou Prahu zalitou měsíčním svitem. Napadne ho, co četl a o čem vášnivě mluvil s hospodským "Na Vikárce" (bavili se o tom, jestli je měsíc obydlen). Zadívá se na měsíc, a jako by byl přitahován zvláštní přitažlivostí, vystoupí na zeď podél starých zámeckých schodů, odtud na střechu domku, ale pak už je opravdu tažen vzhůru, výše a výše, až dopadne na pevnou půdu - je na Měsíci...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravý výlet pana Broučka do Měsíce. Přihlašte se a napište ho.

AndrewTheJUA
27.04.2024 4 z 5

První seznámení s panem Broučkem a Svatoplukem Čechem.
Co u této knihy moc oceňuji je cit pro jazyk, se kterým je kniha psána. Popisné části jsou opravdu úžasné a čtení se stává zážitkem. Jediné, co mi zde (oproti již dočtenému druhému dílu) trochu vadí, je postava Měsíčňana, která mi moc nesedla. Přišla mi až moc ukňouraná a otravná. Zcela chápu, že přesně takto měla být vyobrazena, přesto mi to až trochu vadilo.
Knize jako celku uděluji čtyři hvězdičky, 70%

Booky84
24.12.2023 3 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy, jinak bych se ke knize nejspíš vůbec nedostala. Zajímavá a pro mě naštěstí i krátká satira, bohužel jsem se nemohla vůbec začíst právě kvůli stylu jazyka, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu přečetla a to jako e-knihu, kterou jsem si mohla stáhnout právě na Databázi knih, za což moc děkuji.

Lady Greystoke
17.11.2023 4 z 5

Velmi květnatá staročeština mě přímo uchvacovala a velmi pobavila. Místy se mi kniha jevila jako téměř nadčasová a Měsíčňané měli rozhodně něco do sebe. Dost dobrá knížka, až na tu poslední kapitolu. Tou se to docela pokazilo (nebo ne?) Přiznávám, že jsem to poslouchala jako zdařile namluvenou audioknihu, nevím jak by to dopadlo, kdybych to četla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pravý výlet pana Broučka do Měsíce v seznamech

v Právě čtených4x