Partizánova dcéra přehled

Partizánova dcéra
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171802/bmid_partizanova-dcera-iLC-171802.jpg 4 95 95

Keď sa tí dvaja stretli, osud mal asi chuť na čudesné žarty. Štyridsiatnik Chris, ktorý sa bojí, že stále nič nezažil, a dvadsiatnička Roza, ktorá vie, že toho zažila až priveľa. Angličan a Srbka, obchodný cestujúci a žena so záhadnou totožnosťou i minulosťou. Keď Chris vidí peknú Rozu prvý raz, považuje ju za prostitútku a pozve ju k sebe do auta. Roza už najstaršie remeslo nevykonáva, ale pozvanie prijme. V tej chvíli sa začne vzťah plný otáznikov a bizarných situácií, ale aj humoru a fascinujúcich príbehov. Lebo Roza sa na stránkach knihy stáva Šeherezádou so slovanským prízvukom a udržiava Chrisa v napätí rozprávaním. Rozpráva o svojom otcovi, ktorý ako partizán bojoval po boku Tita, o svojich sexuálnych výčinoch, o politike a tragédiách na Balkáne. Lenže je Roza naozaj ženou, za ktorú sa vydáva? A je Chris naozaj beznádejným suchárom, akého stretávame na začiatku knihy? Louis de Bernieres sa opäť majstrovsky ponoril do dejín a politiky. Podarilo sa mu fascinujúco prepliesť históriu jedného z najťažšie skúšaných regiónov Európy s osobnými príbehmi ľudí, postáv, ktoré sa pred čitateľom obnažujú, a predsa zostávajú záhadné... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

A Partisan's Daughter , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Partizánova dcéra. Přihlašte se a napište ho.

1Maja1
22.01.2023 2 z 5

Kniha pro mě byla docela zklamáním, i když závěr mě mile překvapil a přidala jsem díky němu jednu hvězdičku v hodnocení. Jinak se kniha četla snadno, občas jsem i dychtila po tom, co bude dál. Hrubé výrazy mi docela vadily, i když se do takovéhoto příběhu vlastně hodily.

Dani25
11.10.2022 3 z 5

Druhá kniha od autora a bola som dosť sklamaná. Taká jednohubka na večer. Ťažko povedať čo naozaj Roza prežila a čo si vymyslela. Ale dám mu šancu, chystám sa na ďalšie, pretože Mandolína ma očarila.

dr.horrible
12.02.2022 2 z 5

Keby to nebola kniha, bol by to film od Bertolucciho. Starecké slintanie nad mladou holkou, ktorej život spočíval v rôznych druhoch súloží, sa uvedie citátom z Camusoveho Pádu, ktorý v kontexte znie, že bude narážať na politiku, v skutočnosti sa ale autor snaží (dosť neobratne) napodobniť jeho štýl rozprávania, keď po pár kapitolách pohľadu z oboch strán, prejde do plynulého monológu jednej z dvoch hlavných postáv. Tá príbehová línia pôsobí vykonštruovane, kniha prakticky nemá úvod a preto pasívnejšia z postáv (muž) nie je dostatočne charakterizovaná. Všetky jeho vlastnosti by sa dali zhrnúť vetou: Autor v prvej osobe popisuje jednoduchého človeka. Ženská postava tiež nie je úplne uveriteľná, pretože je až do očí bijúce, že obe postavy písal jeden človek a to je presný opak toho, prečo som mal kedysi v puberte tak rád Bernieresovu Mandolínu kapitána Corelliho. Niektoré postrehy fajn, ale celkovo je to strašne odfláknuté.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Partizánova dcéra v seznamech

v dalších seznamech2x