Dotek temnoty přehled
Dennis Lehane
Patrick Kenzie & Angela Gennarová série
< 2. díl >
Druhý román z volné série od současného mistra americké detektivky, podle jehož knih byly natočeny filmové hity jako Prokletý ostrov, Tajemná řeka či Sbohem, baby. Nejnovějším klientem Patricka Kenzieho a Angely Gennarové je prominentní bostonský psychiatr, který je na útěku před pomstychtivými bostonskými Iry. Oba soukromí vyšetřovatelé mají ale s chladnokrevnou odvetou zkušenosti. Vyrostli v drsných ulicích dělnického Dorchesteru, a tak velmi dobře znají temnotu ukrytou v srdcích nešťastných lidí. Nyní se však chystá udeřit zlo, na něž nejsou připraveni ani oni, vynořují se tajemství pohřbená v minulosti a spouštějí řetězec brutálních vražd, který zanechá skvrnu na všem – včetně pravdy.... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: 2014 , Epocha (CZ)Originální název:
Darkness, Take My Hand, 1996
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dotek temnoty. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (24)


81%
Bezvadná temná a syrová detektivka, která rozhodně patří do americké drsné školy. Angii a Patricka mám moc ráda a mrzí mě, co se jim tentokrát přihodilo. Popis mnoha mučení a vražd je tady velice podrobný a velice surový. I tak je v kniz místo na trochu černého humoru.
Chci ještě upozornit na nedostatek na obalu knihy, na který už si někteří čtenáři stěžovali. U Angie jsou mnohokrát popisovány její kudrnaté černé husté vlasy. Angie na obalu má hladké blond vlasy nebo to není Angie.
Doporučuji, ale není to nic pro slabé povahy.


Oproti prvnímu dílu, nám autor přidal o něco více stránek, rozvětlil příběh a dost přitvrdil.
Vše ku prospěchu věci.Baví mě to.
Související novinky (1)
Knižní novinky (10. - 19. 3.)
10.03.2014
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Dotek temnoty v seznamech
v Přečtených | 112x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Doporučených | 7x |
v Mé knihovně | 108x |
v Chystám se číst | 39x |
v Chci si koupit | 5x |
v dalších seznamech | 3x |
(tato data se aktualizují 1x za hodinu.)
Autorovy další knížky
2009 | ![]() |
2004 | ![]() |
2016 | ![]() |
2023 | ![]() |
2012 | ![]() |
paradoxně se mi 2. díl líbil o něco míň než první. Chyběl mi zde černý humor Kenzieho a taková ta temná atmosféra Bostonu. Nezachránily to ani popisy zrůdnosti jednotlivých vražd. Něco tomu chybělo.