Paví hody přehled

Paví hody https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497742/bmid_pavi-hody-cBt-497742.jpg 4 378 378

Venkovská románová kronika. Velké dějiny hýbou nebývalou silou i malými městečky – Horní Jelení je toho důkazem. Podivná sešlost, při které se místní obyvatelé oddávají pavím hodům, oživuje dávné démony, rodinná tajemství a především touhy, bez nichž by svět utonul v nehybnosti. Jak žít a přežít, když kolem bouří historie? Dramatické osudy první poloviny 20. století vás zavedou do jelenské divočiny, do krásné vily po Němcích v Trutnově i do luxusního hotelu ve válkou zmítaném Trenčíně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paví hody. Přihlašte se a napište ho.

eDex
06.05.2024 4 z 5

Knihy Jana Štiftera nejde nemilovat.
Laskavé, poetické, lidské. Uvěřitelné, autentické české prostředí, postavy ze života.
Doporučuji moc.

cérka
25.04.2024 5 z 5

Knihy Jana Štiftra nejde nemilovat. Jsou to mé platonické lásky, krásné na pohled (obzvláště Paví hody) a tak laskavé pro mou duši.
Paví hody jsem dlouho odkládala. Trpký osud mých zakoupených knih. Přednost mají neustále půjčené a obzvláště rezervované knihy z knihovny. Škodím sama sobě.
Strašně moc bych si přála mít aspoň špetičku autorova nadání a použít ji na tomto místě. Napsat stylisticky vybroušený, dokonalý a laskavý komentář, hoden této knihy a autora.
Děkuji za tu krásu! Za mě je kniha literárním skvostem, pokladem české literatury a pan Štifter nejlepším současným autorem na české scéně v mužské kategorií.
Moc se těším na letošní novinku, zase si ji koupím a věřím, že bude opět zářit v mé duši i v mé knihovně.
DOPORUČUJI!

Musím ještě zmínit nádherné ilustrace Sabiny Chalupové. Díky nim je kniha nádherná i pro oči.

zuzulique
08.04.2024 5 z 5

Pútavá románová kronika obyvateľov Horní Jelení, ktoré čítam veľmi rada. Rodinné príbehy, tajomstvá, kostlivci v skrini a túžba po živote, bez ktorej by sme tu neboli. Štýl autora ma nesmierne baví, Sběratele sněhu odporúčan takisto. Krásne obrazy a dokonale vyskladané vety, ktoré pohladia oči aj srdce čitateľa.

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2022

Vládce džinů, Spálené mosty a další knižní novinky (33. týden)

14.08.2022

Kniha Paví hody v seznamech

v Právě čtených14x
v dalších seznamech3x

česká literatura ságy české romány

Jan Štifter
česká, 1984