Perlička na dně / Ostře sledované vlaky přehled

Perlička na dně / Ostře sledované vlaky https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83281/perlicka-na-dne-ostre-sledovane-vlaky-83281.peg 4 61 61

V Perličce na dně, povídkové sbírce z roku 1963, jež je autorovým knižním debutem, se poprvé setkáváme s tématem, jež bude v různých podobách prolínat celou Hrabalovou tvorbou. Jsou jím "pábitelé", lidé s nejrůznějšími osudy, které spojuje chuť - ba přímo nutkavá potřeba - vyprávět, touha vykřesat z banálních historek kouzelnou jiskru, v níž zahlédneme zárodky nového moderního mýtu. V celkem jedenácti povídkách se seznámíme s množstvím postav a jejich osudy. Osloví nás nejen jadrnou řeší a někdy až komickým jednáním, ale i naivně chápavým přístupem ke světu. Také ve slavné novele Ostře sledované vlaky (1965), odehrávající se na malém nádraží za protektorátních časů, na nás čekají zdánlivě groteskní hrdinové, kteří v rozhodujícím okamžiku ukážou svou lidskost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Perlička na dně / Ostře sledované vlaky. Přihlašte se a napište ho.

sloncekhk
10.05.2024 2 z 5

Je to sice klasika, ale můj "šálek kávy" to není a určitě nebude, ale když se chce splnit výzva, tak se musím přemoci.

verulik196
01.08.2018

Četla jsem jen Ostře sledované vlaky, příběh mě moc nezaujal, je psán takovým zvláštním stylem. Dávám dvě hvězdičky.

los
08.07.2018 4 z 5

tohle musí přečíst snad každý

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Perlička na dně / Ostře sledované vlaky v seznamech

v Právě čtených1x