Piate ročné obdobie přehled

Piate ročné obdobie
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530726/bmid_piate-rocne-obdobie-65c533ba6ca25.jpg 4 282 282

Takto sa skončí svet... Naposledy. Essun, obyčajná žena z malého mesta, zistí, že jej manžel brutálne zavraždil ich syna a uniesol dcéru. V ten istý deň padne mocná ríša Sanze a väčšina jej obyvateľov umrie pre pomstu šialenca. Navyše sa v srdci rozľahlého kontinentu Nehybnosť objaví červená prasklina a chrlí do vzduchu toľko popola, že môže zatemniť oblohu na celé storočia. Essun sa vydáva po stopách manžela cez umierajúcu krajinu a je ochotná zničiť aj celý svet, len aby dcéru zachránila.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Lindeni

The Fifth Season , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piate ročné obdobie. Přihlašte se a napište ho.

Anor505
22.06.2024 4 z 5

Zajímavá, to za mě knihu asi vystihuje nejlépe. Líbil se mi lehce ironický styl vyprávění a musím ocenit skvěle propracovaný svět, který měl svou historii, dynamiku i pravidla. Dějové linky byly krásně přehledné, takže mi ani nevadilo více vypravěčů a to je co říct. Překvapilo mě, jak byly postavy normální, i když dokázaly pohnout horou nebo roztrhnout svět, tak jejich motivace i činy byly naprosto lidské a uvěřitelné.
Bohužel mě příběh nedokázal strhnout, neměla jsem problém dvě kapitoly před koncem knihu zaklapnout a jít spát, proto nedám plný počet hvězdiček. Do dalších dílů se ale určitě pustím, jsem zvědavá jak se to bude dál vyvíjet.

Betulabii
08.03.2024 3 z 5

Uff....knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Abych pravdu řekla, tak mě to moc nebavilo a do druhého dílu už nejdu. Vadil mi hodně i styl jakým to bylo napsáno. Jinak audiokniha byla super namluvená, ale tohle mi zkrátka nesedla. A to jsem se na to tak těšila.

LadyLane
08.01.2024 4 z 5

Moja prvá fantasy a teda, mne zo začiatku robila problém aj v češtine :D Ale pomerne rýchlo som si zvykla. Pridlhé opisy mňa osobne nebavia, takže mi nechýbali (aj tak si všetko predstavujem po svojom :) a oceňujem dejovú dynamiku. Neustále sa niečo menilo, tým pádom som aj knihu ťažko púšťala z rúk.

Zajatkyně, Převozník a další knižní novinky (12. týden)

17.03.2024

10 nejprodávanějších eknih (září)

03.10.2018

Knižní novinky (10. - 23. září)

10.09.2018

Ocenění knihy (1)

2016 - Hugo Award (Best Novel)

Kniha Piate ročné obdobie v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech5x