Piková dáma a jiné povídky přehled

Piková dáma a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87007/bmid_pikova-dama-a-jine-povidky-87007.jpg 4 88 88

Obsahuje povídky: 1.  Povídky nebožtíka Ivana Petroviče Bělkina           Výstřel           Metelice           Majitel pohřebního ústavu           Staniční dozorce           Slečna selka 2.  Dubrovskij 3.  Piková dáma 4.  Kyrdžali 5.  Kapitánská dcerka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piková dáma a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Nádhera

Johny_H.
04.02.2022 3 z 5

Hodnocení Piková dáma a jiné povídky. Když to rozebereme tak Piková dáma je na solidní 4/5 Povídky nebožtíka Ivana Petroviče Bělkina je povídka, kterou jsem asi nepochopil a nemohu jinak než 0/5, Výstřel jo tak to už je jiná tuto povídku jsem si opravdu užil a je na solidních 5/5. Metelice ta je rozhodně slabší na tokový 3/5, Majitel pohřebního ústavu mírně hororově laděná povídka, kterou bych si dokázal představit i s filmovanou 5/5, Staniční dozorce je velmi zajímavá povídka no a takových pěkných 4/5 a Kapitánská dcerka opravdu moc hezká povídka u které si i popláčete 5/5.

Když ale mám být plně upřímný, tak si tuto knihu raději sežeňte v audio verzi. Na internetu jde sehnat například Kapitánská dcerka, jako rozhlasová hra a je o dost přehlednější a stravitelnější pro dnešní čtenáře. Přeci jen tato kniha není nejmladší a jsou zde výrazy, které komplikují četbu. Srovnal bych to s knihou Frankenstein, která je na tom podobně. Myšlenka úmysl vše moc povedené, ale lépe stravitelné je to v audio verzi, kdy se máte možnost nad tím lépe zamyslet

meluzena
08.03.2021 5 z 5

Jo, tyhle povídky mě hodně bavily. Jsou to v podstatě jednoduché příběhy, ale je v nich ukryto hodně člověčenství. Jejich prostřednictvím můžeme nahlédnout do různých duši, ruské nátury i společenských poměrů té doby. Jsou výborné napsané - civilně a „moderně“. Skoro se ani nechce věřit, že jim je už skoro dvě stě let.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Piková dáma a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x