Plavba s tigrom přehled

Plavba s tigrom
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390881/mid_plavba-s-tigrom-pi-a-jeho-zivot-Dew-390881.jpg 4 967 967

V románe Plavba s tigrom sledujeme dospievanie a dozrievanie 16-ročného chlapca Pia Patela. Loď, na ktorej Pi a jeho rodina cestujú z rodnej Indie, sa potopí. Pi sa ocitne v záchrannom člne s hyenou, zebrou, samicou orangutana a tigrom. Život s tigrom, ktorý ako jediný zo zvierat prežije, pomôže chlapcovi prekonať rezignáciu a zúfalstvo z osamelosti počas niekoľkomesačnej plavby. Kniha je nielen príbehom o stroskotaní a záchrane, je zároveň grandióznou úvahou a meditáciou o stvorení a ľudskom poslaní, o jedinečnosti života na Zemi. Tento príbeh nadchol aj oscarového režiséra Anga Leeho (Skrotená hora), ktorý podľa neho nakrútil úspešný celovečerný film s názvom Pi a jeho život.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Life of Pi , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plavba s tigrom. Přihlašte se a napište ho.

Uka
20.04.2024 4 z 5

Já myslím, že příběh je rozhodně nadprůměrný. Za čtyři hvězdičky. Trochu jsem tápal a vlastně do teď přesně nevím, co si s vyprávěním počít. Možná by ale stačilo, kdyby se kniha jmenovala třebas "Pí a jeho neuvěřitelný život".

ZuzanaZ83
21.09.2023 2 z 5

Tohle mě bohužel vůbec nebavilo. Strašně těžko jsem se prokousávala filozofickými úvahami a lyrikou celého příběhu. Závěr knihy rozhodně nemůžu ocenit.

Petra-Nela
01.08.2023 5 z 5

Knížka se mě líbila i film byl pěkné natočený, hlavně ty vizuální efekty.

Knižní novinky (12. týden)

16.03.2020

Ocenění knihy (1)

2002 - Booker Prize

Kniha Plavba s tigrom v seznamech

v Právě čtených18x
v Přečtených1 359x