Po pohrebe přehled

Po pohrebe
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480890/bmid_po-pohrebe-TDP-480890.jpg 5 432 432

Hercule Poirot série

V románe Po pohrebe z roku 1953 Agatha Christie brilantne rozvinula klasickú tému veľkého dedičstva a zlého svetla, ktoré vrhá na pozostalých. Ako to však u kráľovnej zločinu býva, ani tentoraz nič nie je také, ako sa javí na prvý pohľad… Keď bohatý podnikateľ a majiteľ prepychového viktoriánskeho sídla Richard Abernethie náhle zomrie, jeho sestra Cora je presvedčená, že nezomrel prirodzenou smrťou. A keď sa vzápätí sama stane obeťou brutálnej vraždy, nevhodná poznámka, ktorú utrúsila pred príbuznými v deň pohrebu svojho brata, odrazu nadobudne zlovestný význam. Počas čítania závetu totiž všetci jasne počuli, ako Cora povedala: „Ututlalo sa to veľmi šikovne, však?… Veď ho predsa zavraždili, či nie?“ Rodinnému právnikovi pánu Entwhistlovi jej slová nedajú spávať, a tak sa obráti na svojho dlhoročného priateľa Hercula Poirota, aby rozlúštil túto detektívnu záhadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

After the Funeral , 1953

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po pohrebe. Přihlašte se a napište ho.

Česneksmedem
01.07.2024 5 z 5

Pokud máte hébl (nos) jako indiánský náčelník Tatanka Yotanka, tak asi na pachatele lehce přijdete. Ta cesta k rozuzlení je velice příjemná, zvlášť, když vás po ní vede Hercule Poirot.

petraj30
27.06.2024 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda. Ještě párkrát si ji přečtu a budu moci recitovat slovo od slova. Ale co, je to sázka na jistotu a jak je vidět, mě to neomrzí. I filmové zpracování je velmi povedené.
Už od začátku tu bylo mnoho jmen, ale z minulosti vím, že je dobrý nápad přepsat si počáteční rodokmen, pak už to jede jako po másle.
Takže říkám ano, ke knize se s radostí vrátím

janina66
27.02.2024 4 z 5

Klasika.
Venkovské sídlo šlechty a zbohatlíků.
Jeden mrtvý, a možná další?
Vždy se nechám Poirotem překvapit.
V knize hodně postav, je nutné se soustředit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Po pohrebe v seznamech

v Právě čtených4x