Pohádka svatojanské noci přehled

Pohádka svatojanské noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540884/mid_pohadka-svatojanske-noci.jpg 5 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka svatojanské noci. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Legens
12.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Milá krásná knížka pro dětské i dospělé děti. Spoiler zde nevadí, nemůže narušit krásu rozmanitého příběhu, která je výrazně umocněna věrnými, velmi pěknými a bohatými ilustracemi autorčina manžela, malíře Otakara Štáfla.
Dramatický příběh chlapce Jirky, který se ve svatojanské noci vydá hledat zlatý květ kapradí, protože kdo ho najde, bude navždy šťasten. Cestou oživlými květy (celá příroda se chystá na slavnost svatojanské noci, kde se ten zlatý květ objeví) se stále se stupňující krásou okolí ho provází pohádkový skřítek. Jirkova cesta je ale narušována občasným voláním jeho malé kamarádky Milenky, která se asi v lese ztratila, bojí se, a on by jí měl pomoci. Ale chce stále vidět ten zlatý květ a tak občasné dívenčino volání ignoruje. Potom skutečně ten zlatý květ kapradí uvidí a okamžitě dostane strach o svou kamarádku, kterou stále slyší naříkat. Veškerá krása se najednou ztratí, les se ztemní, příroda se vzepře proti člověku, který se na její slavnost dostal pouze zásluhou nezodpovědného skřítka. Jirka Milenku za velmi dramatických a dobrodružných okolností v nebezpečném nočním lese hledá, nalézá, zachraňuje z nebezpečí, opět ztrácí, sám se dostává do nebezpečí atd., až nakonec unaven usne na pařezu kde se poprvé setkal se skřítkem. Tam ho také jeho kamarádka Milenka najde. Ve skutečnosti nechodila po lese, i když věděla, že se Jirka ztratil a měla o něj strach, tak byla v noci doma, a oba mají obrovskou radost, že se tomu druhému nic nestalo. Radost mají i Jirkovi rodiče, kteří o něj měli velký strach, lidé ve vesnici ho již začínali hledat. Chlapec nakonec neví, zda ten příběh se skutečně stal nebo to byl jen jeho sen. Každopádně pohled na zlatý květ kapradí ho učinil šťastným, protože poznal, že šťastný je tehdy, když vidí, že šťastní jsou i ostatní lidé a on jim v tom musí pomáhat.
Knížka je pro mne drobným, ale hodnotným šperkem mé domácí knihovny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádka svatojanské noci v seznamech

Kniha zatím není zařazena v žádném seznamu (Přečtené knihy, Právě čtené,...)