Poklad na ostrově přehled

Poklad na ostrově
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360573/bmid_poklad-na-ostrove-IgC-360573.jpg 4 770 770

Nejznámější pirátské dobrodružství o Jimu Hawkinsovi, kapitánu Silverovi a posádce lodi Hispaniola a jejich hledání pokladu na tajemném ostrově.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Vyšehrad

Treasure Island, 1882

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poklad na ostrově. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (131)

Robodlak
včera 5 z 5

Kniha, která vytvořila romantickou (a značně zkreslenou) představu o pirátech. Nicméně je to dobrodružná, čtivá a zábavná klasika.

chovanec
21.09.2024 3 z 5

Četl jsem to někdy na gymplu, kdy jsem MUSEL POVINNĚ udělat referát na nějakou knihu. A byla to asi moje první kniha, která mě skutečně chytla. Později jsem si ji četl v němčině, když jsem se učil německy. Myslím, že hlavní předností je nenáročnost, jednoduchost a přímočarost příběhu. Není to nic geniálního a průlomového, ale naštěstí to ani nemá žádnou (domnívám se) politickou agendu.

vlkodlaq
21.07.2024

Zase mi padla do rukou jedna z knih mého dětství a s nostalgií se znovu, po skoro třiceti letech, začítám do těch zažloutlých stránek, vytištěných roku 1954 a příběhu ještě o skoro 70 let staršího.

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Poklad na ostrově v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených1 165x