Povídky malostranské přehled

Povídky malostranské
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298664/bmid_povidky-malostranske-EKE-298664.jpg 3 2902 2902

Sbírka povídek Povídky malostranské je vrcholným prozaickým dílem Jana Nerudy a jedním z nejvýznamnějších literárních děl české literatury vůbec. Soubor třinácti povídek, které původně samostatně vycházely v různých časopisech (Květy, Národní listy, Podřipan, Lumír), autor sestavil a prvně společně vydal v roce 1877. Náměty k povídkám autor čerpal ze vzpomínek na léta svého dětství a dospívání strávená životem na Malé Straně. Čtenářům v nich předkládá věrný obraz každodenního života měšťanů i prostých obyvatel města v polovině 19. století. Jeho postavy jsou vždy pečlivě a podrobně vylíčeny a charakterizovány. Nemalý význam v jeho povídkách zaujímá i přesný místopis prostředí, v němž se děje povídek odehrávají.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídky malostranské. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (293)

Anežka173
22.08.2024 4 z 5

Kniha obsahující dvě delší a pár kratších povídek z života obyčejných lidí. Kniha se mi četla vcelku dobře i přes můj nižší věk. Navíc se mi líbí, jak povedeně jsou zde vykresleny jak kladné tak záporné lidské vlastnosti.

Kája_14
01.08.2024 2 z 5

Nechápu že tohle mají děcka jako povinnou četbu, ano chápu je to Neruda, ale kniha se mi četla strašně špatně... takže to není opravdu pro každého a rozhodně bych to nedávala k maturitě.

ZáchodovýČtenář
27.07.2024 2 z 5

Kdysi jsem četla jako povinnou školní četbu. Přečíst jsem musela, měla jsem napsat referát. Měla jsem pocit, že to je za trest. Po letech jsem se ke knize vrátila, některé knihy oceníte až v dospělosti. Mám stejný pocit. Tohle opravdu není pro mě. I když chápu, že si svoje čtenáře našla.

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Kniha Povídky malostranské v seznamech