Praga Piccola přehled

Praga Piccola
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458332/bmid_praga-piccola-lMj-458332.png 4 291 291

Vypravěčem příběhu je Bertold Neuman, jeden ze synů hlavního konstruktéra libeňské Pragovky. I když větším talentem pro uplatnění v automobilce vynikal bratr Rudolf, Bertold oplýval vůlí a sveřepostí, která ho předurčila stát se vedoucím pracovníkem ve vývojové dílně. Rudolf nakonec odešel šířit a propagovat libeňskou značku do světa, Bertold zůstal věrný domácímu prostředí, kde navrhoval i uskutečňoval své představy o strojích na čtyřech kolech, z nichž nejznámější se jmenoval Praga Piccolo. Autor se soustředil nejen na ztvárnění proměny obcí nedaleko Prahy v průmyslovou zónu, ale i na vylíčení hospodářského rozmachu první republiky, jejího společenského života, promítajícího se například do nástupu filmového průmyslu. Urbanova sága je tak nejen ságou jedné rodiny se spletitými vztahy, ale i historií malé země, která nedokázala čelit dějinným zvratům a byla po dvaceti letech zničena.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Praga Piccola. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (88)

diodaa
15.02.2024 5 z 5

Od Urbana jsem četla snad všechno. Tato kniha se mi líbila asi nejvíce, spolu s Hastrmanem a Sedmikostelím. Kvituju, že zde byl celkem normální/rovný vztah muž-žena. Jeho pohled na ženy je důvod, proč jsem se časem od Urbana odvrátila. Ale třeba KAR se mi líbil také moc.

mila2411
24.01.2024 5 z 5

Krásná knížka!!! Příběh neobyčejně obyčejného života, odvyprávěno s neuvěřitelnou lehkostí a elegancí. Z děje krásně dýchá doba 1. republiky, svět umělců a tehdejší elity. Paráda. Krásně se to četlo, mrzelo mě jen, že to už končí. Za mě jedna z NEJ knížek za poslední dobu!!!

faba
25.10.2023 4 z 5

Kraťoučká historie jedné rodiny v dějinách jedné země, která se potácí mezi mocnějšími. Jak rodina, tak země.
A tak ,,jsme" tu žili... Když se to tak vezme, žádná sláva. Kariéra, lásky, peníze, ženy, politika, válka... Co se změnilo? Co nás čeká?

Pro pražské povinná četba.

Láska naslepo, Bez krve, a další knižní novinky (13. týden)

27.03.2022

54 nových eknih zdarma (září)

23.09.2019

Knižní novinky (24. - 30. 9.)

23.09.2012

Kniha Praga Piccola v seznamech