Pravý výlet pana Broučka do Měsíce přehled

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434506/mid_pravy-vylet-pana-broucka-do-mesice-6nm-434506.png 4 305 305

Pan Brouček série

Satirický román, kdy se dostává pražský měšťák pan Brouček na Měsíc a setkává se s místními obyvateli.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravý výlet pana Broučka do Měsíce. Přihlašte se a napište ho.

Knižní střípky
25.06.2024 3 z 5

Kdysi jsem četla jeho výlet do XV.století, tudíž mi bylo jasné, že se budeme se Sváťou zase trochu prát. A asi už fakt stárnu, protože se to nakonec nekonalo. Nevadila mi stará čeština, naopak jsem si ji užívala, protože jsem se díky ní úplně maximálně ponořila do dané doby. A i když jsem si s naším úctyhodným pražským měšťanem Broučkem střihla výlet na Měsíc, místo abych zůstala v matičce Praze,nakonec to bylo docela fajn.

mnohoknih
12.06.2024 3 z 5

Nic se nemá přehánět, ani pivo Na Vikárce. Pak to takhle dopadá. Tedy pan Brouček dopadl na měsíc. Chápu, byla lunojasná noc a nebeský zákeřník lákal k návštěvě. Nebo to byl bledý brach? Každopádně měsíc je obydlen a to měsíčňany, éterickými bytostmi, živícími se krásou a rosou. Takže zákonitě muselo dojít ke střetu. Hvězdomír Blankytný a jeho kůň Pegas se ujali role průvodců. Příběh je jednoduchý, za to čeština je boží. Je to krátké dílko a za přečtení určitě stojí.

AndrewTheJUA
27.04.2024 4 z 5

První seznámení s panem Broučkem a Svatoplukem Čechem.
Co u této knihy moc oceňuji je cit pro jazyk, se kterým je kniha psána. Popisné části jsou opravdu úžasné a čtení se stává zážitkem. Jediné, co mi zde (oproti již dočtenému druhému dílu) trochu vadí, je postava Měsíčňana, která mi moc nesedla. Přišla mi až moc ukňouraná a otravná. Zcela chápu, že přesně takto měla být vyobrazena, přesto mi to až trochu vadilo.
Knize jako celku uděluji čtyři hvězdičky, 70%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pravý výlet pana Broučka do Měsíce v seznamech

v Právě čtených2x