Písařská škola v Kalahari přehled

Písařská škola v Kalahari
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48416/mid_pisarska-skola-v-kalahari-tgo-48416.jpg 4 31 31

Precious Ramotsweová série

< 4. díl

Majitelka První dámské detektivní kanceláře ve státě Botswana, paní Ramotswe, na návrh své asistentky Makutsi, rozšíří pole svého působení o školu psaní na stroji výhradně pro muže. V pracovním i osobním životě se paní Ramotswe potýká se spoustou dalších věcí: setká s konkurencí, když se přímo v jejím bydlišti, objeví druhá detektivní kancelář s názvem Zaručená spokojenost, musí zastat roli matky dvou dětí adoptovaných z místního sirotčince a samozřejmě na ni čekají i detektivní případy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

The Kalahari Typing School for Men , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písařská škola v Kalahari. Přihlašte se a napište ho.

Lucienka220
13.05.2023 3 z 5

Vzala jsem si knížku do nemocnice, a byla tou pravou: laskavé čtení se špetkou vtipu, ale člověk si při četbě nepotrhá smíchy stehy.
Zajímavé je, předchozí knížky (a v sérii jich vyšlo víc než tyto čtyři v češtině), jsem četla v angličtině. A protože v angličtině čtu pomalu, tak se to nějak víc hodí k vyprávění z Boswany, nejšťastnější africké země.
Tentokrát paní Makutsi má podnikatelský záměr, zakládá písařskou školu pro muže.
A paní Ramotswe musí řešit problém s nenadálou konkurencí, problémy s osvojenými dětmi i zapeklitý starý případ plný výčitek svědomí.
Kdo si chce ulevit v dnešní uspěchané době od shonu a napětí, rozhodně neprohloupí.
Ale oproti předchozím dílům mi to přišlo takové neslané nemastné.

Aghatte
14.10.2022 5 z 5

Laskavé a moudré čtení, je mi líto, že je konec, snesla bych každý večer jednu takovou knížečku.
Poklidné tempo a spousta drobných milých okamžiků.
Miluji paní Precious Ramotswe.

Ladis777
28.08.2022 5 z 5

Zase bych psal totéž. Příjemné čtení o oblasti, kde jsem nebyl. I když si pořád říkám, že musím brát v úvahu autorskou fikci, mám pocit, že se s Afrikou nějak tak seznamuju blíž.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Písařská škola v Kalahari v seznamech

v dalších seznamech1x