Před obzorem přehled

Před obzorem
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244780/bmid_pred-obzorem-pqQ-244780.jpg 4 15 15

Známá rozhlasová novinářka a spisovatelka se v roce významného životního jubilea ohlíží za svým životem, který je stejně nevšední a zajímavý jako sama autorka. Kniha vzpomínek vznikla na základě rozhlasového cyklu Osudy a sleduje jak linii soukromého života, vyprávěnou s maximální upřímností, tak profesní dráhu překladatelky, tlumočnice, rozhlasové redaktorky a zpravodajky. Knižní memoáry Pavly Jazairiové se věnují nejen minulosti, ale shrnují rovněž celoživotní zkušenosti, které autorka získala při svých cestách, především po arabských zemích.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Před obzorem. Přihlašte se a napište ho.

niknikita
16.09.2023 5 z 5

Kniha, která by si zasloužila více pozornosti, to především. Její obsah je nabitý informacemi, ze kterých mne občas až mrazilo a všechny jsem doslova hltala. Možná se někomu nemusí líbit, že jsou zkratkovité a neseřazené chronologicky, že fotografie jsou zařazeny náhodně, ale jde o vzpomínky a ty k nám přicházejí stejně neuspořádaně.
Za sebe musím vyjádřit obdiv a díky tak odvážné ženě, jakou je v mých očích Pavla Jazairiová. Její osobní zkušenosti a poznávání světa mají obrovskou hodnotu a troufám si tvrdit, že by se od ní mohli učit i takoví, kteří rozhodují o budoucnosti nás všech...

hapac
04.12.2019 4 z 5

Autorka je jistě velmi zajímavou osobou a její postřehy, názory a rozhled stojí určitě za přečtení a zamyšlení.

Olia
26.09.2018 4 z 5

Kniha je moc zajímavá a dobře se čte, autorku velmi uznávám.. úryvkovité texty mi nevadí.. spíš mě občas překvapil neosobní, neemoční styl psaní i v osobních vzpomínkách a užívání takové trochu těžkopádné učitelské češtiny.. to neubírá nic na kvalitě obsahu, který krom atraktivity obsahuje i hluboké pravdy a analýzy o neschopnosti prolnutí dvou světů, Evropy a Blízkého východu, dnes tak často politicky zneužívané téma.. učebnice pochopení a tolerance!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Před obzorem v seznamech