Přemožitel neviditelných dravců přehled

Přemožitel neviditelných dravců
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151330/bmid_premozitel-neviditelnych-dravcu-151330.jpg 5 57 57

Umělecká reportáž o životě a díle francouzského chemika a bakteriologa představuje osobnost L. Pasteura jako vědce, objevitele i člověka a ukazuje, jak hluboce zasáhlo jeho dílo do dějin lidstva.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přemožitel neviditelných dravců. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (21)

milary
02.07.2024 5 z 5

Je vlastně celkem zahanbující, o kolika úctyhodných věcech a hlavně lidech má člověk sotva rámcové povědomí. Jasně, vím, kdo to je, jasně, vím, co objevil… Dopodrobna zrovna tohle nemusím, beztak bych to nepobrala... Ach jo.
Naštěstí pro mě je tu i Audiolibrix s jedním z nejnověji vydaných titulů (opatřeným bonusově chytlavou obálkou). Louis Pasteur: Přemožitel neviditelných dravců.
A tak jsem to skvělé dobrodružství v podání vynikajícího Zbyška Horáka (poslech vřele doporučuju) neprošvihla.

"Umělecká reportáž" o Pasteurovi se Františku Gelovi neuvěřitelně povedla.
Ruku v ruce s nádherně vylíčenou osobností Pasteura, jeho rodiny, náročných výzkumů i slepých uliček vedoucích k zásadním objevům, spolupracovníků, podporovatelů i zarputilých rivalů se člověk prochází dějinami druhé poloviny 19. století. Právě ten široký, ale přehledný záběr, živost vyprávění i dovednost Františka Gela podat „naučnou literaturu“ s nesčetnými odbornými fakty tak čtivě a s vtipem dělá z knížky výjimečnou čtenářskou lahůdku.

jaroiva
07.04.2024 5 z 5

Životopisy jsou pro mě poslední dobou mnohem zajímavější než kdejaká beletrie. A i když se F. Gel snaží o korektní a nebeletrizovanou naučnou literaturu, nemůžu si L. Pasteura nezamilovat.
Ani tak (pro mě) suchá věda, jako je chemie, nemusí být nudná.
Zkrátka mě to bavilo a doporučuji.

radimch
10.02.2024 5 z 5

Výborná kniha, pečlivě napsaná, spousta souvislostí. Louis Pasteur byl jedinečný člověk. Děkuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přemožitel neviditelných dravců v seznamech

v Právě čtených2x