Priateľstvo naveky přehled

Priateľstvo naveky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501475/bmid_priatelstvo-naveky-g5x-501475.jpg 4 7 7

Nele Neuhausová dokáže čitateľa okamžite zaujať a vtiahnuť do deja. Zmizne programová manažérka známeho literárneho vydavateľstva vo Frankfurte. Vyšetrovatelia pri pátraní narazia na staré tajomstvá dobrých priateľov a ešte lepších nepriateľov. To všetko sa odohráva vo svete veľkých autorov, vydavateľstva a vydavateľskej rodiny.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

In ewiger Freundschaft , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Priateľstvo naveky. Přihlašte se a napište ho.

knihomolka_eli
01.01.2023 5 z 5

Knihy od Nele Neuhausovej ma veľmi bavia. Sú napínavé, plné zvratov a vyšetrovanie vedie veľmi sympatický tím.
Veľká škoda je, že na Slovensku vyšli od nej zatiaľ len 3 knihy a v ,,nesprávnom" poradí. Ja vlastne vôbec nechápem, ako môže vydavateľstvu napadnúť vydávať sériu bez toho, aby šla po poradí. Na prípady to až tak nevplýva, každý je riešený samostatne v rámci jednej knižky. No Priateľstvo naveky bola až 10ta kniha série a v závere sa mi stalo, že som nechápala o čom Pia rozmýšľa v súvislosti s istými ľuďmi, pretože mi chýbali súvislosti. A keďže ma bavia aj vyšetrovatelia a ich súkromné životy, je škoda, že si nedali až tak záležať na poradí.

No a naspäť k Priateľstvu naveky. Ako sme u autorky zvyknutí, opäť do svojho diela dala dosť veľa postáv, ale neplietli sa mi (najviac sa mi asi mýlili v Dni matiek :) ). Pre tých, ktorých vie viac osôb domotať, je na začiatku knižky Menný register.

Henningovi volá jeho literárna agentka, ktorá sa obáva o svoju priateľku Heike. Heike Werschová bola bývala programová riaditeľka vydavateľstva Winterscheid. Henning poprosí Piu, aby šla overiť, či je Heike v poriadku. No Heike zmizla. Stopy vedú k tomu, že ju niekto zabil. Kto to ale bol a aký mal motív? Týka sa to jej práce, niekedy až príliš ráznej kritiky alebo jej minulosti?

Bola som veľmi zvedavá, ako prípad skončí. Kto je záhadným vrahom a prečo. Samozrejme na záver všetko pekne do seba zapadlo. Okrem samotného vyšetrovania ma bavil aj súkromný život Bodensteina, ktorý mal doma fakticky katastrofálnu situáciu. Po jeho riešení týchto problémov a aj po pomoci Cosime, ostal v mojich očiach ešte sympatickejší, než predtým.
A moje knihomoľské srdce potešilo prostredie, v ktorom sa táto krimi odohrávala. Prostredníctvom knižky som mohla trošku nazrieť do práce vo vydavateľstve. A temné tajomstvá okolo rodiny, ktorá ho založila, boli bonusom :)
Určite sa teším aj na ďalšie knižky z tejto série.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Priateľstvo naveky v seznamech