Příběhy českých alchymistů a mystiků přehled

Příběhy českých alchymistů a mystiků
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514431/bmid_pribehy-ceskych-alchymistu-a-mystik-3A9-514431.jpg 5 7 7

Množství předních alchymistů a mystiků své doby, kteří působili na území dnešního Česka, je ohromující. Právě jim vděčíme za jedinečnou atmosféru magična, jež naši zemi odlišuje od ostatních. České mystické odkazy zná celý svět: Golem, Voynichův rukopis, doktor Faust… Životy alchymistů ale nebyly jednoduché. Nechyběly intriky, útěky, vzestupy i pády.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy českých alchymistů a mystiků. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Pablo Kral
27.09.2024 5 z 5

Pana Jana A. Nováka si vážím a považuji pro jeho umírněný přístup k záhadám (tzv. seriózní záhadologie). Je to něco docela jiného než vidět mimozemšťany za každým rohem. Pořídil jsem si několik svazků od tohoto badatele s spisovatele nu a - teď se k tomu dostaneme - Příběhy českých alchymistů a mystiků považuji za jeho nejzdařilejší kulišárnu. Převážná většina knihy zabírá pochopitelně alchymie. Ta má historické kořeny v dávnověku a pan Novák měl před sebou výzvu poprat se s tímto tématem. Nechybí pohledy a popisy alchymistických laborování, obracení ve zlato, jedy, kovy, prostě alchymistická laboratoř. Hemžilo se to tam renesančními osobnostmi představující předvoj skutečné chemie, ale i vykutálenci, vykukové a příživníci. Osoba Jeho Milosti císaře Rudolfa II. rovněž nesměla chybět. Co se týká mystiky, tam autor trošičku zaspal a moc podkladů k dispozici asi nesehnal. Ale to nevadí - Je toho dost a já - přestože knihy pana Nováka čtu jen okrajově, chtěl bych mu udělit velikou pochvalu za tuto knihu, neboť jsem se královsky bavil. 5*

bigbabe
02.01.2024 4 z 5

Okamžitě si dávám autora do oblíbených, protože stručně jasně a populárně naučně napsáno.

Mapa z listí a další knižní novinky (15. týden)

09.04.2023

Kniha Příběhy českých alchymistů a mystiků v seznamech

v Právě čtených1x