Červený pavilón přehled

Červený pavilón
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372344/bmid_cerveny-pavilon-yOZ-372344.jpg 5 166 166

Příběhy soudce Ti série

Slávny sudca Ti ešte v začiatkoch svojej kariéry ocitá na Rajskom ostrove, akejsi čínskej obdobe Las Vegas. Pri vyšetrovaní smrti krásnej kurtizány, údajnej samovraždy známeho akademika a tajomstva pavilónu, v ktorom je ubytovaný, odhaľuje súvislosti siahajúce do dávnej minulosti, v ktorých hrajú úlohu najmä ľudské city a osudová vášeň.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Red Pavilion, 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený pavilón. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (23)

soukroma
22.09.2024 5 z 5

Čtu teď na přeskáčku několik dosud nepřečtených knih soudce Ti a především velmi oceňuji, jak je každá naprosto jiná, zavádí nás do jiného prostředí, a to nejen místopisně, ale i kulturně v rámci Číny.
Tahle poskytuje přezajímavý vhled do herního průmyslu a systému (hierarchie, fungování, typů) prostituce v Číně 7. století, konkrétně na Rajském ostrově. A to samozřejmě vedle jako obvykle komplikovaného vyšetřování nových úmrtí, spojených nakonec i se starou vraždou. Soudce Ti zastupuje na chvíli prostopášného místního soudce a nestačí se těmto poměrům divit.

Shindo
14.07.2024 4 z 5

Detektívka z "čínskeho Las Vegas", jeden veľký prepletenec vzťahov a súvis s desaťročia starým prípadom. Posledná tretina je o dosť dynamickejšia, než zvyšok knihy.

Páčilo sa mi to ešte o niečo viac, než Lakový paraván.

Bod dolu za preklad, ktorý dosť kazil celkový dojem. Čítal som slovenský z roku 1979 v dvojvydaní Lakový paraván / Červený pavilón v preklade od Samcovej. Rovnaký problém ako s druhou časťou knihy - hovorové až archaické výrazy (starigáň, rumázgať, smokliť, milkovať...), gramaticky nesprávne vetné štruktúry (napr. pravidelná zámena "čo" a "ktorý").

baji42
22.03.2024 5 z 5

Skvělá detektivka ze staré Číny. A v hlavní roli, Hercule Poirot orientu, proslulý soudce Ti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červený pavilón v seznamech

v dalších seznamech1x