Principy přírody a milosti: Brockes a německá osvícenská fyzikotheologie přehled

nehodnoceno
Principy přírody a milosti: Brockes a německá osvícenská fyzikotheologie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488095/bmid_principy-prirody-a-milosti-brockes--5gB-488095.jpeg 0 0 0

Hamburský básník a myslitel Barthold Heinrich Brockes napsal asi nejrozsáhlejší básnické dílo německé literatury, devítisvazkový soubor Pozemské potěšení v Bohu (1721–1748), v němž vytvořil jeden z klíčových mostů mezi německým barokem a osvícenstvím a mezi koncepty osvícenského filozoficko-náboženského myšlení a krásnou literaturou. Představuje duchovní a společenský pohyb v Hamburgu, který díky infiltraci západoevropských trendů tvořil „avantgardu“ osvícenské modernizace německé kultury. Po Bouři a vzdoru však Brockesovo dílo upadlo v zapomnění a trpí dodnes přehlížením či interpretačními zkresleními. Předložená kniha ho vykládá na pozadí německých a speciálně hamburských duchovních dějin 18. století a ukazuje jeho moderní rysy, jež Brockesovi v jeho době vynesly mimořádnou popularitu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Principy přírody a milosti: Brockes a německá osvícenská fyzikotheologie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Knižní novinky (3. týden)

16.01.2022

Kniha Principy přírody a milosti: Brockes a německá osvícenská fyzikotheologie v seznamech