Cujo přehled

Cujo
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261/bmid_cujo-uGf-261.jpg 4 2302 2302

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl...

Literatura světová Horory
Vydáno: , Gemini (ČR)

Cujo, 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cujo. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (329)

kirinka52
05.09.2024 5 z 5

Tohle bylo hodně těžký. Hodně.

Každý nezodpovědný chovatel, který si řekne: ,,Na co očkovat.", by měl projít tímhle skvělým emocionálním peklem.

Většinu příběhu jde shrnout úslovím ,,Tak blízko a přitom tak daleko." což vede k neutuchající potřebě, nedat knihu z ruky. Některé knihy jde milovat a přitom nenávidět tak jednoduše...

Jidu
28.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Čím dál víc zjišťuji, že tohohle autora opravdu miluju! Každá jeho kniha má něco do sebe, každá je jiná, ale každá nese jeho jednoznačný rukopis. Zkrátka, tenhle autor opravdu umí.

Neskutečně se mi líbí, jak si na začátku vždy "připravuje půdu" a že i v takto krátké knížce navodí tu správnou atmosféru a nikam nespěchá.

Příběh si pomaličku graduje, nabírá na intenzitě, až to bouchne v dokonalé a mnohdy srdcervoucí drama.

Taky se mi líbí, jak si autor hraje s čtenářovou psychikou. Hlavní "postava" není to žádný démon, kterého nenávidíte od první strany, ale je to obyčejný a hodný pes, který měl smůlu a onemocněl. Takže mi ho vlastně bylo líto, ač se z něj stala krvelačná bestie.

Zároveň jsou v knížce zase krásně popsané různé vztahy, rodinné problémy apod., které mě bavili stejně, jako scény s Cujem. Opravdu autor jde prostě až na kost a nic nevynechá.

Ještě musím zmínit, že autor neděsil jen Cujem, ale bylo zde několik dalších hororových aspektů - SPOILER: Strašidelná skříň.

No co víc dodat, autor prostě umí a fakt jsem si ho oblíbila! Na prvním místě zůstává Zelená míle, ale i tato knížka si zaslouží jasných 5*. Moc doporučuji.

BARBARRKA
08.08.2024 3 z 5

Dobré, zvláště, když napsáno v období jeho těžkého alkoholismu a drogové závislosti. Ani nevěděl, že to napsal....... Jak sám říká, několik desítek let do roku 1988 si toho moc nepamatuje. Takže souvislý písemný projev takové úrovně je víc než obdivuhodný.

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024

Šachy pod sopkou, Ztraceny v Paříži a další knižní novinky (25. týden)

19.06.2022

Mistr hororu - Stephen King - slaví 70 let!

21.09.2017

Kniha Cujo v seznamech