Průvodce modlitbou přehled

Průvodce modlitbou
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2279/pruvodce-modlitbou-2279.jpg 4 27 27

Podtitul: Dopisy Malcolmovi. Netradiční formou zpracované stále aktuální téma křesťanské spirituality: osobní modlitby. Autor, příslušník anglikánské církve, glosuje formou dopisů svému imaginárnímu příteli Malcolmovi nejrůznější aspekty osobní modlitby, často břitkým perem odhaluje nedostatky v křesťanském přístupu k rozhovoru s Bohem, dotýká se nedostatků v náboženském životě své církve, platnost jeho odsudků malosti a nedokonalosti má nadkonfesionální platnost. Jakkoli je jeho kniha kritická k nedostatkům, jejím jediným cílem je přivést přítele Malcolma - a tudíž i čtenáře - k niternému, upřímnému a důvěrnému vztahu k Bohu. I v této knize prokázal autor neobyčejnou znalost lidské psychiky, vlastní odbornou erudovanost, ale především hloubku svého vlastního náboženského prožitku. Neodmyslitelným autorovým atributem je i příslovečný anglický humor.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Literatura naučná
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Prayer: letters to Malcolm , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Průvodce modlitbou. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
05.12.2022 4 z 5

Při určitých pasážích jsem měl v určitých věcech jasno.

Marylaa
14.08.2021 5 z 5

Člověk se u té knihy cíti trochu jako by četl cizí dopisy, hlavně díký těm zmínkam i adresátově rodině a tím, že každá kapitola je jakoby odpovědi na dopis. Tím ale právě autor mnohá těžká témata dělá pochopitelnější.
Hodně věci mi to pomohlo si ujasnit.
(A něco jsem zařadila do kategorie "nemusím s těmi chytrými lidmi ve všem souhlasit")

Hanka_Bohmova
08.08.2015 3 z 5

Popsala bych to asi jako eseje v dopisové formě. Rozhodně nečekejte průvodce modlitbou pro začátečníky (originální název Prayer je lepší), spíš poměrně intelektuálně náročná zamyšlení nad některými tématy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Průvodce modlitbou v seznamech

v Právě čtených1x