Prvok, Šampón, Bodka a Karol přehled

Prvok, Šampón, Bodka a Karol https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408624/bmid_prvok-sampon-bodka-a-karol-udS-408624.jpg 4 5339 5339

Román s vtipným nadhľadom rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si dvadsať rokov po maturite kladú otázku, či naozaj žijú tak, ako to chceli vo svojich osemnástich. A keďže si musia priznať, že by pravdepodobne zo seba boli sklamaní, nezostáva im nič iné, len sa rozhodnúť, či s tým niečo neurobia. Keby mal túto knihu charakterizovať Karol, pravdepodobne by o nej povedal, že je to výzva. Výzva nebáť sa v polčase rozpadu zmeniť a čeliť vlastnej pohodlnosti. Prvok by zrejme pateticky dodal, že je to príbeh o slobode a o odvahe, ktorú k nej potrebujeme. A tiež aj o tom, ako milovať. Manželky, milenky, matky i dcéry. Bodkovi by to bolo fuk, lebo knihy nečíta. Keby však zistil, s koľkými ženami sa v tomto príbehu vyspí, možno by ho to zaujalo natoľko, že by si tento román aj prečítal. A pre Šampóna by bolo dôležité, aby sa ľudia pri čítaní tejto knihy najmä dobre bavili, nakoľko v nej ide o to, o čom už spieval Freddie Mercury: Show must go on!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prvok, Šampón, Bodka a Karol. Přihlašte se a napište ho.

ninano
22.05.2024 4 z 5

Nenáročná, odpočinková četba na dovolenou v aktuálně moderním stylu.

gabriela8704
20.05.2024 3 z 5

Super čtení na dovcu pro muže. Ženy se můžou s hrůzou děsit, co dokáží muži vymyslet za hecovni hru. Jedna hvězda minus za alkohol za volantem a druhá za nahotu ve školce. Jo muži se nezdaji.

LiLOn
10.05.2024 4 z 5

Tahle kniha má jediné štěstí, že jsem takový naivní knižní masochista, který knihy dočítá do konce, i když má spíše chuť prohodit dané čtivo oknem, ale pořád doufá, že to bude někde dál lepší.

Strany 50 - 100 byly utrpení způsobené lidskou blbostí hlavních postav. Naštěstí pak čtyři přátelé našli ztracené zbytky své inteligence a příběh se stal o dost snesitelnějším. Kupodivu mi posloužil i jako sonda do určitých typů postav, které jsou mně samotné na hony vzdálené, za což má kniha u mě plus.

Celkově bych dala 3,5 hvězdy, ale to nejde. Pro jednou to zaokrouhlím nahoru za to, že mi kniha ukázala, že občas (ale fakt jen občas) se vyplatí dočíst až do konce.

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

... současná diktatura peněz je horší, než bývala diktatura proletariátu.

Ocenění knihy (1)

2021 - Český bestseller (Audioknihy)

Kniha Prvok, Šampón, Bodka a Karol v seznamech

v Právě čtených71x