Půl války přehled

Půl války
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468347/bmid_pul-valky-ffG-468347.jpg 4 158 158

Moře střepů série

< 3. díl

Otec Jarvi musí splnit svůj slib a pomstít se vrahům svého otce. Stařena Wexen se ale připravuje na válečné tažení, jaké svět ještě nezažil. Situace vypadá beznadějně, v Jarviho alianci se skrývá zrádce a osud všech závisí na rozhodnutích mladé princezny z vyplněného Throvenska. Epický závěr napínavé trilogie Moře střepů.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Half a War, 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půl války. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (46)

Radium
24.07.2024 3 z 5

Musím souhlasit s předešlými recenzemi, že třetí díl série je nejslabší. A můžou za to hlavně POV postavy. Kromě úplného konce jsem měla pocit, že autor Skařinu chytrost a odvahu jen konstatuje, ale předložený text tomu neodpovídá. Ne, nepřipadala mi jako někdo, za kým by se šikovaly davy. Raith i Koll byli plnokrevnější a bavil mě jejich vývoj. Také mi připadali super elfové a jejich „relikvie“. Přiznejme si, koho to někdy nenapadlo, ale Abercrombie z toho udělá ultimátní řež. Jenže když připočtu i nepravděpodobné plány a šťastné náhody, vystačí to jen na 3/5.

adelact
07.07.2024 3 z 5

Slabší než předchozí díly série, hlavně protože mě moc neoslovili postavy, skrze které sledujeme příběh.

gaidzin
08.05.2024 4 z 5

Jasně, je to young adult se vším, co k tomu patří. Ale rád bych upozornil na jeden fakt. Všimli jste si, kolik tam je ženských postav? V běžné fantasy fungují ženské postavy často jako doplněk ke spoustě více či méně machoidních mužských charakterů. A tady? Trnka, Skara, Rin, Sumael, Skift, Laithlin, jižní královna a vlastně i Aud nebo Wexen. A vůbec to navadilo, naopak!
Abercrombie opět dokazuje, že umí být hledačem nových cest. Osvěžující.

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021

Smůlu nebo štěstí máme všichni! Jde o to, jak se k nim postavíme.

Čím rychleji člověk prchá před minulostí, tím dřív ho dostihne. Můžeš se jedině otočit a čelit jí. Přijmout ji. Pokusit se o to a zmoudřet do budoucna.

Člověk se musí přizpůsobit.Vytěžit co nejvíc z toho, co mu život dá. Postavit se smůle s úsměvem, ne?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Půl války v seznamech

v Právě čtených6x