Quo vadis přehled

Quo vadis
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543732/bmid_quo-vadis.jpg 5 2799 2799

Příběh o lásce a o morálce z období vznikajícího křesťanství.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Quo vadis: Powieść z czasów Nerona, 1896

Interpreti: Jaromír Meduna

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Quo vadis. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (352)

MichalMartinka
včera

Ani po 200 stránkách jsem k této knize nepřilnul. Asi jsem neměl tu správnou výdrž. Za celou dobu čtení se vlastně nic nedělo. Asi sem skončil příliš brzo. A to čtení o křesťanech mi nevadí.

AltaMari
25.09.2024 5 z 5

Do kulis Říma a skutečných událostí za vlády brutálního šílence a samozvaného umělce Nerona je vpleten fiktivní příběh tribuna Vinitia a krásné Lygie, Petronia, apoštola Petra, křesťanů a mnohých dalších. Ta milostná linka se mi tedy moc nelíbila, poněkud jako červená knihovna. Také tu absolutní změnu z bojovníka a požitkáře na pokorného křesťana jsem Vinitiovi moc nevěřila. Líbil se mi Petronius, arbitr eleganciare, sarkastický stoik a zároveň nejvěrnější přítel. Oceňuji barvitý a čtivý popis historických reálií - požáru Říma, pronásledování křesťanů, gladiátorské hry,...
Kniha je napsaná krásným jazykem a v audioverzi skvostně načtená Jaromírem Medunou. Doporučuji!

popi099
07.09.2024 5 z 5

Skvělá kniha, chvilku trvalo, nez jsem si zvykla na ten jazyk, ale cca od pulky jsem se nemohla odtrhnout; navíc, po návštěvě Říma, to úzasně doplnilo vzpomínky

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

1 000 eknih zdarma ke stažení (4. díl)

30.04.2019

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Hleď, Vitelius, chce-li dáviti, užívá paličky ze sloní kosti, kterou vsouvá do hrdla; jiní používají k tomu per plameňáků, která namáčejí do oleje nebo odvaru mateřídoušky - kdežto já si čtu poezii Neronovu - a účinek jest okamžitý. Mohu ji potom chváliti, ne-li s čistým svědomím, tedy s čistým žaludkem. (Petronius)

Život je k smíchu, a proto se směji. (Petronius)

Kdo uměl žít, ten musí umět zemřít. (Petronius)

Kniha Quo vadis v seznamech

v Právě čtených52x