Rieka bohov 1/2 přehled

Rieka bohov 1/2
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364306/bmid_rieka-bohov-ii-ntU-364306.JPG 4 1027 1027

Řeka bohů / Rieka bohov série

Druhá časť historickej fresky, situovanej do Egypta okolo roku 1600 pred Kristom, sa začína nájazdom barbarských Hyksósov - bojovných pastierskych kmeňov prichádzajúcich z Ázie - a porážkou Egypťanov v rozhodujúcej bitke. Smrteľne zranený faraón Mamose menuje svoju mladú krásnu manželku Lostris regentkou Egypta. Kráľovná Lostris za pomoci verného generála Tamusa, svojej celoživotnej veľkej lásky, a oddaného otroka Taitu, lekára, maliara, architekta a kronikára tohto pestrého a vzrušujúceho príbehu, prijíma odvážne riešenie: dočasný exodus časti egyptského národa po vodách Nílu do hlbín Afriky. Pred odchodom však prisahá, že až jej synček Memnon - Vládca úsvitu - dorastie, vráti sa na čele veľkého vojska a znova sa ujme vlády ako jediný právoplatný faraón Horného i Dolného Egypta. Román je oslavou odvekej túžby po šťastí, slobode a láske, pútavým opisom toho, ako sa po neuveriteľných peripetiách naplní veľký ľudský sen.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Danubiapress

The Seventh Scroll , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rieka bohov 1/2. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
včera 5 z 5

Oproti prvnímu dílu jsem si docela počet

JAnlauf
19.06.2024 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. U žádné jiné se mi nestalo, aby se mi tak přesně trefila do vkusu a i když mám rád i jiné autorovy knihy, tato je pro mě výjimečná. Proto ji raději nechci hodnotit, nebyl bych objektivní.

Dédečko75
19.04.2024 5 z 5

První díl , jo musím to říct, musí se přečíst aby to navazovalo tento dil bomba, už otevírám 3

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rieka bohov 1/2 v seznamech

v Právě čtených8x