Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací přehled

Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162267/bmid_rolfing-a-realita-tela-pracujte-s-p-SLh-162267.jpg 5 2 2

Kde se berou síly, které narušují přirozené vzpřímení lidského těla a přivádějí je do stavu chronických bolestí a nefunkčnosti? Právě tato otázka vedla dr.Idu Rolf k celoživotnímu hledání prostředků, které by odstranily působení času a zranění (jak fyzických, tak emocionálních) na strukturu lidského těla.Výsledkem byl rolfing, uspořádaná osnova práce s tělem, která umožnila miliónům lidí žít zdravěji a kvalitněji. V této prvotní srozumitelné a informativní knize hovoří žena, která tuto metodu vytvořila, o svých zkušenostech, teoriích a terapii, kterou vyvinula na základě manipulace s měkkými tkáněmi spojujícími svaly. Tato kniha je svěžím obrazem přívětivé, zábavné a moudré ženy a uklidňujícím úvodem do rolfingu: jeho cílem není tělo podmanit, nýbrž podpořit je v tom, aby fungovalo tak, jak má - v souladu s gravitací, a ne proti ní !... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Pragma

Rolfing and psysical reality , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací. Přihlašte se a napište ho.

bytost
10.05.2013 5 z 5

Těm kdo mají zájem poznat a pochopit metodu rolfingu tuto knihu doporučuji číst jako první v pořadí. Autorka zde srozumitelně i na příkladech vysvětluje podstatu metody a je úžasné číst, co vše s její pomocí u klientů po celém světě vyřešila.

CITUJI:
,,Existují chiropraktické školy, které pracují pouze s krkem. Jejich zastánci došli k závěru, že jakákoliv nerovnováha v dolní části těla se projeví jako nerovnováha v jeho horní části. Až sem mají absolutní pravdu. Pak řeknou:,,Uvedeme krk do rovnováhy." A opět mají pravdu. Nepracují však na podporách celého systému. Podle mne je rovnováha krku nevyhnutelně spojena s rovnováhou celého těla. Abychom dosáhli rovnováhy krku, musíme nejprve uvézt do harmonického stavu zbytek těla.,,

,,Chod lidského těla je vždy cirkulárlní. Jedna věc vybočí a její následky pokračují dál a dál. Tělo je síť, která spojuje vše se vším.,,

,,Hinduistická kultura objevila před mnoha tisíci lety skutečnost, že pokud má člověk relativně dobré držení těla, je jeho osobnost relativně mírná. Takže se pro ni relativně dobré držení těla stalo základním kamenem morálky. Pokud morálku budujete na chování těla, pak získáte morální strukturu a chování, které respektuje práva a privilegia ostatních jedinců.
V průběhu éry křesťanství, kdy cíkrev diktovala morálku spíše shora než z nitra člověka, se tento koncept zcela vytratil, následkem čeho se neohebnost stala součástí konceptu morálky, proti které se dnes lidé bouří a bouřili v uplynulých pětasedmdesáti let.,,
KONEC CITATU

Nevím jak pro vás, ale pro mne je tato kniha lepší než detektivka. Dr. Ida zde jednoduše a srozumitelně vysvětluje to, co by nám všem mělo být jasné : - vztah mezi fyzickým tělem, duchem a duší !To proto, že pokud tyto vazby ignorujeme, je to stejné, jako když bychom jezdili FERARRY na rychlostní stupeň číslo jedna :-))

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací v seznamech

fyzioterapie léčba, terapie populárně-naučné publikace rolfing (léčebná terapie)

Ida Rolf
americká, 1896 - 1979