Romeo a Julie / Hamlet přehled

Romeo a Julie / Hamlet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29248/romeo-a-julie-hamlet-29248.jpg 4 241 241

První část knihy uvádí scénář divadelní hry Romeo a Julie, světoznámé tragédie o dvou mladých milencích, kterým v lásce brání soupeření jejich rodů. Ve druhé části knihy nalezneme scénář neméně proslulé divadelní hry Hamlet o dánském kralevici, který se snaží usvědčit svého strýce z vraždy svého otce.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Atlantis

The Most Excellent and Lamentable Tragedy of Romeo and Juliet

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Romeo a Julie / Hamlet. Přihlašte se a napište ho.

Karin92
12.12.2023 4 z 5

Příběh mě snad dvakrát skoro rozbrečel, jednou dokonce při běhu a poslechu audioknihy. Romeo, proč jsi Romeo :)

Kika28
02.01.2021 3 z 5

Romea a Julie i Hamleta jsem se strašně bála, že se mi boudou plést postavy a u obou děl se tak ze začátku stalo. Knížku jsem četla kvůli škole, kde máme mít oba dva příběhy.
Romeo a Julie- tenhle příběh jsem z části znala, ale i tak jsem si ho přečetla. Příběh mě nijak neuchvátil, ale konec byl čtivý. Hodnotila bych 3,5*/5*.
Hamlet- o tomto příběhu jsem nic nevěděla a bohužel mě trochu zklamal. Tady mě bavil jen začátek pak už nic. Hodnotila bych 2,5*/5*.
Celkově knížku hodnotím 3*/5*

Hun
16.09.2018 5 z 5

Urbánkův překlad je méně tajnosnubný, než jsme zvyklí, a lze ho tedy doporučit zejména čtenářům, kteří se s dílem WS teprve seznamují. Je ovšem velice povedený a pečlivý.

K obsahu nemá smysl nic dodávat – obě hry jsou čisté zlato.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Romeo a Julie / Hamlet v seznamech

v Právě čtených3x