Jsem roztříštěná přehled

Jsem roztříštěná
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 955 955

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Shatter Me, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jsem roztříštěná. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (181)

stelka_knihomol
21.09.2024 5 z 5

*čteno v angličtině*
Když jsem knížku začínala, bála jsem se, že je to "jen" nějaká romantická knížka, která se tváří jako dystopie, aby se neřeklo. To jsem ale neměla ani tušení, do čeho se pouštím.
Hlavně bych chtěla vyzdvihnout styl, kterým je kniha napsaná. Tak trochu lyrické vyprávění dalo totiž příběhu mnohem větší hloubku a všechno mělo mnohem větší hloubku. Navíc se to rychle a krásně četlo.
Moc se mi líbila Juliette a celý vývoj její postavy. Naopak vůbec nechápu, proč se většina dospívajících dívek rozplývá nad Warnerem, který je toxický a očividně nechce pro Juliette nic dobrého.
Příběh byl čtivý, krásný a já opravdu nemám co knížce vytknout. Doporučuji a určitě si přečtu i další díly!

Ciarra
21.08.2024 2 z 5

Pardon, ke skupině nadšenců se nepřidám. Vždycky dávám knize alespoň 100 stran, aby mě mohla zaujmout a já ji přečetla. Tady jiskra mezi námi nepřeskočila, zkusím štěstí jinde.

Boogi
17.08.2024 4 z 5

Čteno v angličtině. Na tuhle knížku mě nalákal hlavně booktok. Když jsem ji měla doma už rok rozhodla jsem se, že přišel její čas. Upřímě to ve mě zanechalo víc otázek než odpovědí: proč jsou Adam a Warner imunní vůči doteku Juliette? Proč má tyhle schopnosti? Co se vlastně stalo se světem? Ale i přesto to bylo fajn počtení. Rozhodně budu pokračovat s dalšími díly.

Knižní novinky (22. - 31. 3.)

20.03.2013

Pravda je žárlivá, neřestná milenka, která nikdy nespí. - Juliette

Život je nehostinné místo. Musíš se naučit, že občas je vhodné vystřelit jako první.

Smích znamená život.

Kniha Jsem roztříštěná v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených1 333x
v dalších seznamech18x

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988