Rytíř z Ballantrae přehled

Rytíř z Ballantrae
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364014/mid_rytir-z-ballantrae-OGl-364014.jpg 4 16 16

Mistrovský příběh pomsty situovaný do Skotska, Ameriky a Indie,

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Pražská akc. tiskárna

The Master Of Ballantrae, 1889

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rytíř z Ballantrae. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

laepus
26.11.2016 4 z 5

Člověk očekává nějakou dobrodružnou záležitost a dostane se mu navíc úžasné bratrské drama, které se táhne po desetiletí a úžasně vyvrcholí v lesích Severní Ameriky. Stevenson je prostě borec a i po 130 letech jeho knížky neztrácejí nic ze čtivosti.

Kozel
05.06.2016 4 z 5

Opravdu slušné drama plné zvratů a napětí zobrazující na rodinných neshodách věčný souboj dobra se zlem, oblíbené Stevensonovo téma. Líbil se mi jazyk (částečně určitě dáno překladem), jakým Mackellar příběh vyprávěl, čímž ještě víc ožívalo 18. století, v němž se děj odehrává. Také mě mile potěšila Stevensonova schopnost donutit mě ošívat se při některých pasážích, kdy bylo znát až zaslepené stranění některých postav jedné nebo druhé straně, přičemž závěrem opět vychází na světlo, že nic není černobílé. Věčná to pravda znovu podaná jiným scénářem, reáliemi a příběhem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rytíř z Ballantrae v seznamech

v dalších seznamech3x