Horiace pobrežie přehled

Horiace pobrežie
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148660/horiace-pobrezie-148660.jpg 4 302 302

Sága rodu Courtneyů série

Michael zomiera v prvej svetovej vojne a jeho láska Centaine čaká dieťa. Rozhodne sa odísť do Južnej Ameriky. Aristokratická dievčina sa mení na tvrdú ženu, ktorá sa zriekne svojho druhého syna. Stáva sa jednou z najbohatších žien sveta...

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ikar (SK)

The Burning Shore, 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horiace pobrežie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (38)

vendula5352
30.08.2024 5 z 5

Nebudu první, kdo píše, že si z dětství pamatuje čtyřdílný seriál, který se mu hluboce zavrtal do paměti.. Je lehce ostudné, že jsem vůbec nevěděla, že existuje literární předloha, tak jsem po ní po prozření hned hmatla! Knížka se četla hrozně dobře, příběh je silný, poutavý a dojemný. K zamyšlení je i proměna charakteru Centaine, která je částečně pochopitelná skrzeva útrapy, kterymi prochází , když některé její "sofiine volby" jsou na hraně, ale pochopitelne (žralok a námořník), ale postupem času se její chování změní v chování nevděčného a sobeckého spratka, kdy už se mi pochopení hledá daleko hůř... V knížce se objevují další témata typu vykořisťování krajiny, národnostní otázky a chování k původním obyvatelům, které dohromady tvoří velmi čtivé dílo. Určitě doporučuju!

Luigi1
08.06.2024 5 z 5

Ze začátku jsem nevěřil že ji dočtu ale pak popis života křováků mě docela chytil

Luigi1
07.06.2024 5 z 5

Pěkně napsaný příběh ženy a kamarádství s křováky

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horiace pobrežie v seznamech

v dalších seznamech2x