Samota Christlhof přehled

Samota Christlhof
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469971/bmid_samota-christlhof-QYC-469971.jpg 4 96 96

Mysteriózní příběh šumavské usedlosti Stavení Christlhof, nebo také Pohádka na Šumavě, nechvalně proslulo působením sériového vraha Ivana Roubala. Vražedné běsnění se v něm prý probudilo právě tady. Na samotě ho pronásledovaly neznámé hlasy, zde se také pravděpodobně zbavoval některých svých obětí. Temná historie místa je však mnohem hlubší. Usedlost se stala svědkem tragédie dvou rodin v době třicetileté války a ani další obyvatelé zde nenašli štěstí. Roubal zdaleka nebyl jediný, kdo zde proléval krev a koho pak dostihly nemilosrdné následky jeho činů. Pokud skutečně existují prokletá místa, samota Christlhof mezi ně patří.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Samota Christlhof. Přihlašte se a napište ho.

uzivatel1190
31.05.2024 5 z 5

Parádní, určitě doporučuji, velmi čtivý způsob psaní, navíc se střídají časové linky. Příběh ve všech linkách má spád a je napínavý.

KudrlinkaM
01.05.2024 5 z 5

Moc hezký příběh.
Čteno po knize Kristýny Trpkové Někdo z nás, a je to rozdíl nebe a dudy.
Zajímavý, napínavý příběh, kde se dozvíte i nová fakta o Pohádce, její historii a tajemství.
Doporučuju. Skvělé čtení české autorky.

luckomar
14.04.2024 4 z 5

Kde bych začala. Pohádku a její příběh znám xlet z pohledu známých, kteří jsou jednou z rodin zasažených neštěstím. Proto musím říct, že mě hned start knihy zklamal nepravdou. Ale jak sama autorka píše..kniha je z poloviny pravdivá, proto nesoudím a chápu, že třeba z důvodu ochrany přeživších, nelze napsat pravdu. Kniha mě nejspíše donutí pátrat po dalších informacích. Jinak.... četlo se to pěkně. Tři linie super a duchařinky mám ráda. Takže celkově fajn čtení.

Knižní novinky (10. týden)

07.03.2021

Kniha Samota Christlhof v seznamech