Satan v Goraji přehled

Satan v Goraji
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92317/satan-v-goraji-92317.jpg 4 81 81

Autorova prvotina o židovské komunitě v Haliči, která po pogromu v roce 1648 podlehne náboženské hysterii a nechá se zmanipulovat zaslepenými věrozvěsty.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Der sotn in Goraj , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Satan v Goraji. Přihlašte se a napište ho.

Majto
02.08.2023 3 z 5

Neviem. Táto kniha mi akosi nesadla , hoci spočiatku som si užíval a jedinou prekažkou bolo množstvo mien a náboženských rituálov. Čo mi ale úplne nesadlo, to bol samotný záver. Akoby bol prilepený z nejakej inej knihy.

david9690
30.06.2022 5 z 5

Jo tohle mě bavilo. Všechny ty jejich židovské rituály, obřadnost, zákazy a příkazy, způsob života mě fascinovaly a hlavně ta rétorika a citace Tóry mi odkryly prozatím nepoznané, ale musím říct, že velmi zajímavé světy.
Autor kouzelným způsobem zaznamenal, jak lze jednoduše manipulovat s davy, jak je možné v podstatě primitivními metodami a s vynaložením téměř minimálního úsilí a prostředků zfanatizovat lidi a přesvědčit je, aby totálně přestali přemýšlet v souvislostech a odhodili vše co předtím považovali za důležité, hodnotné v čem byli vychováni a čím celou dobu žili.
Tato kniha mi velmi pomohla pochopit jak fungují sekty a jak velmi snadné a nebezpečné je nechat se zblbnout nějakym "Mesiášem".

Shindo
10.06.2022 5 z 5

Rozsahom neveľký, avšak naozaj silný a až zlovestne pôsobiaci román. Dej ma vtiahol, fascinovalo ma prelínanie judaizmu, mágie, poverčivosti a bežného dedinského života so svojim rytmom a pravidlami.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Satan v Goraji v seznamech

v dalších seznamech1x