Smrt krásných srnců přehled

Smrt krásných srnců
https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/591/bmid_smrt-krasnych-srncu-v6x-591.jpg 4 2942 2942

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt krásných srnců. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (321)

lulucinax
26.09.2024 4 z 5

Další z povinné četby, která byla zfilmována a poslech je také vydařené a můžu vřele doporučit.
Některé povídky byly vtipné, některé zas dost smutné a chytnou vás za srdce. Celkově to bylo moc povedené vyprávění. Někdy si zas musím připomenout film. Už je to hodně let, co jsem ho viděla naposledy.
A tady si nejsem jistá, co bylo lepší, jestli kniha nebo film. Minimálně dosahují srovnatelné úrovně.

Uma
14.09.2024 3 z 5

Moc pěkné a vhodné k maturitě

dasa6360
09.09.2024 5 z 5

Poetické vyprávění o dětství, rodinných vztazích a životních strastech na pozadí druhé světové války, které nám dává nahlédnout do světa, jenž je krásný i krutý zároveň. Veškerou pomíjivost života tu Pavel zachytil ve svých vzpomínkách plných drobných detailů, které člověka bezpochyby vezmou za srdce. I přes tragičnost tématu však celému příběhu nechybí vřelost a tolik potřebná naděje.

Impulsem k přečtení byla tragická smrt Karla Heřmánka, kterého jsem při čtení nepřestávala vidět... Ať je vám tam nahoře dobře, Otto a Karle. A velké díky za obrovský přínos české kultuře.

Nové eknihy zdarma (květen)

05.05.2020

Kniha Smrt krásných srnců v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených5 274x