Muži ve zbrani přehled

Muži ve zbrani
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466/zemeplocha-muzi-ve-zbrani-466.jpg 5 1485 1485

Staňte se členem MĚSTSKÉ HLÍDKY! Městská hlídka potřebuje MUŽE! Ale zatím má k dispozici desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu... tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nečisté zákroky). A ti teď potřebují veškerou pomoc, kterou je možno získat, protože nad městem poletuje ďábel, ve městě řádí vrah a v ulicích je vůbec něco podivného. Patnáctý díl Úžasné Zeměplochy, v němž se setkáme s mnoha starými známými - od lady Berankinové přes rozšířenou ankh-morporskou noční hlídku až k malému, velmi zvláštnímu pejskovi. Úžasná Zeměplocha, kniha 15., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Men at Arms, 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muži ve zbrani. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (121)

Blochin
předevčírem 5 z 5

(SPOILER) Fantastická kniha z Úžasné Zeměplochy s obrovským kulturním a hlavně morálním přesahem. Chemie postav funguje dokonale, detektivní příběh je napínavý, přechod od Sherlocka Holmese k Noir detektivce v kombinaci s honičkou a přestřelkou à la divoký západ, senzace.

Dějové a vztahové linie mě fakt bavily, Potroublo s Navážkou, Elánius s Havelockem, Karotka se všemi..., Tračník a Nóblhóch jako kontrolor ve zbrojnici.

A pak jsou tady ty silné momenty, které dokreslují charakter mých oblíbených postav, když zjistíte jaký pokoj má Samuel Elánius, co dělá se svým žoldem, jak dlouho mu vydrží boty nebo v jaké spí posteli, tak prostě musíte zamáčknout slzu.

"Nemohu, vám to dovolit, kapitáne. To by byla vražda,"
..klink, cink...
"Vy by jste mě zastavil, že?"
"Ano."
...cink...cink
Elánius maličko pootočil hlavu.
"Zabil Anguu. To pro vás nic neznamená?"
...cink...cink...cink...cink...
Karotka přikývl. "To ano." Ale osobní, to neznamená vždycky totéž co důležité."

Kantůrkův překlad vyzrál jako Jimkin Bearhugger's Whiskey a drop before ye go, aged 8 minutes. Dal bych si kapku té Medvíkovy.

KristinTj
02.08.2024 5 z 5

Díky Podivnému regimentu a hlasu Jiříka Pobudy jsem rozkryla další společenství Zeměplochy. Teď už jedu městskou hlídku jednu po druhé a užívám si její personální rozmanitost i samotný děj a jeho fáze, boty, které čtou místopis Ankh-Morporku, Karotkovu přirozenou autoritu, přátelství trpaslíka s trolem i Elániův osud. Ostatně Elánius se vedle Mrakoplaše, Smrtě a Morta pasoval mezi mé nejoblíbenější postavy Zeměplochy.

Vendy1993
03.07.2024 5 z 5

Já prostě ten styl psaní miluju. Ten vtip, sarkasmus, děj...prostě naprostá paráda. Poslechnuto jako audiokniha a opět skvěle namluveno panem Zadražilem...ten chlap se pro to prostě narodil, říkám to pořád.

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

Ocenění knihy (1)

1997 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Fantasy)

Kniha Muži ve zbrani v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených2 507x