Prvá přehled

Prvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499352/bmid_prva-wgj-499352.jpg 4 4209 4209

Selekce série

35 dievčat začínalo. Ale zvíťaziť môže len jedna. Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One, 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prvá. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (752)

annora_cte
13.08.2024 4 z 5

Měla jsem docela strach, jak si třetí díl povede, když jsem ze druhého nebyla tak nadšená jako z prvního.
Potěšilo mě, že děj byl konečně nabitý akcemi a dramaty. Událo s několik pořádných zvratů, které jsem nečekala, takže v tomto ohledu si mě kniha První získala.
Pokud jde o vztah hlavních postav, měla jsem nervy. Několikrát jsem si řekla "proboha živého, tak už si řekněte, co k sobě cítíte!" No, nakonec si to řekli, ale byla to dlouhá a trnitá cesta (opět moje nervy).
Závěr byl skvělý. Těšila jsem se na akci, která naštěstí přišla. Některé momenty mě zanechaly nepřipravenou, to jsem upřímně koukala jak puk.
Celkově je příběh hezký, romantický, naivní, ale příjemný. Užila jsem si ho. Chápu, že ve své době byla Selekce tak oblíbená (a pořád je).

Netopyr07
13.08.2024 3 z 5

Nakonec jsem neodolala a dočetla i třetí díl, protože mě zajímalo, jak se příběh "zvrhne", že se z Ameriky stane "První", když je to pořád nahoru a dolů jak v Austenové: On ji miluje a ona jeho ne, ona jeho miluje a on ji ne... Kiera se zřejmě inspirovala J.K. Rowlingovou, soudě podle počtu mrtvol... sorryjako... Docela drsná holka, ta Kiera! ;-)

STereza
06.08.2024 3 z 5

Celkový příběh hodnotím kladně. Navzdory tomu si myslím, že některé pasáže v posledním díle, mohly být více rozvinuté a propracované.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Ani o lidech, kteří jsou nám blízcí, ani o těch, které milujeme ze všech nejvíc, nemůžeme vědět úplně všechno.

Hrdinství se skrývá i tam, kde ho člověk nečeká.

Všechno se mění a my se změny musíme přestat bát.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Prvá v seznamech

v Právě čtených52x