Sestra Alice přehled

Sestra Alice
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6789/sestra-alice.jpg 3 17 17

Rodiny vládly galaxii milion let - a pak se Alice, geniální vědkyně z rodiny Chamberlainů, zúčastnila experimentu s vytvořením nové galaxie. Dopustila se však hrozivé chyby a za svou chybu má stanout před soudem. Ještě předtím vyhledá nejmladšího člena rodiny Orda. Jeho schopnosti se teprve rozvíjejí, ale pouze on jediný ze všech obyvatel galaxie zná tajemství, které mu Alice prozradila. Její slova ho přimějí pokusit se splnit poslání, které ho zavede do nezměrných kosmických hlubin. Ord musí objevit svoji skutečnou podstatu a pokusit se obnovit rodinnou čest. Času však není nazbyt…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Epocha (ČR)

Sister Alice, 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestra Alice. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (6)

ludek.n
29.05.2023 3 z 5

Robert Reed nás v románu Sestra Alice zavádí do vzdálené budoucnosti, kdy galaxii vládnou nesmrtelné a téměř všemocné Rodiny. Ale ani tyto bohům podobné superbytosti nejsou neomylné, a tak experiment, který řídí geniální Alice Chamberlainová, se vymkne kontrole a způsobí nepopsatelnou zkázu. Od tohoto bodu se pak odvíjí příběh nejmladšího člena rodiny Chamberlainů Orda, který se snaží obnovit rodinnou čest. Jeho cesta za pochopením příčin a následků je krkolomná a vpravdě bohatýrská. Vesmír je mu malý. Ordo nechodí po zemi, jako obyčejný smrtelník, pohybuje se hvězdnými dálavami, putuje až do těch nejzastrčenějších koutů vesmírů, proniká singularitami, aby se nakonec vydal do zhrouceného Středu galaxie až za horizont událostí a do minulosti, kde chce zabránit Alici v jejím experimentu. Je to mohutné a epické vyprávění, které vás za sebou táhne jako sprostého, přízemního neumětela a hochštaplera, jemuž předvádějí osmý div světa. Jednou nohou stojíte nejistě na zemi, druhou máte kdesi v nekonečných dálavách a po celou dobu se snažíte držet hlavu zpříma a neskácet se do prachu u Reedových nohou. Hrdinové jsou natolik nadpozemští, že je problém k nim něco cítit, nenávidět je, nebo milovat. Jsou v tom emoce, ale jakoby odosobněné. Strach, závist, bolest, radost, nadšení, vše skryté za mlhovitou oponou. Je to bombastické, vizionářské a ohromující, ale nezaryje se to pod kůži. I přes oslepující exploze a ohně požírající celé světy, máte ze Sestry Alice pocit chladu a nedostupnosti.

R47
19.01.2023 3 z 5

Sestra Alice se pouští hodně do budoucnosti, kdy jednotliví lidé jsou schopní přeměňovat planety nebo si hrát s černými dírami. Fantazii si tu Robert Reed pouští hodně na špacír, jenom mě překvapuje, nakolik lidští pořád ty jeho hrdinové jsou. Například v jeho knize Dřeň zachází ještě dál. Lidé jsou tam podobně nesmrtelní, ale díky tomu ta kniha dostává podivně snovou atmosféru. To mi tady chybělo. Taky mi tu vlastně chyběli postlidi, něco ve stylu Johna C. Wrighta ve Zlatém věku. Prostě to není úplně dotažené.

shabazza
31.01.2022 1 z 5

Neskutecne nezazivna knížka, to bylo utrpení tohleto dočíst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sestra Alice v seznamech

space opera