My děti ze stanice ZOO přehled

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8255 8255

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize My děti ze stanice ZOO. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1105)

razorek
23.09.2024 4 z 5

Tato kniha mi po letech konečně dala náboje na diskuze se starší generací než jsem já že ty dnešní děti jsou peklo(je mi 33), jelikož většina těch dětí z knihy jsou většinou ve věku mých rodičů (nebo by byli kdyby nefetovali hero). Tudíž ne milé paní a milý pánové východního bloku ,nebyli jste o nic lepší generace,jen jste byli na druhý straně ostnatých drátu.I když co si budem tady zase frčel chlast jak kdyby se nechumelilo a to do té míry, že v dnešní době je to norma a ten kdo pije div není národní hrdina. Vůbec nikomu není divný že do sebe každej víkend lejou jedovatou látku po které jim je někdy i dva dny špatně,s tím že příště už si údajně nedají,aby následující víkend, většina tento koloběh opakovala. Ale co už ,oni přece nejsou narkomani, vždyť je to legální.

Teď už ke knize,pro ty co neměli čest a nikdy o tomhle díle neslyšeli (stát se to může), budeme sledovat příběh jedné západoberlínské puberťačky která se až na fotra tyrana zas tak zle nemá,ale jelikož je to rozhýčkanej spratek ,tak postupně spadne do drog a to zejména do braní toho topíku mezi smažkama a to heroinu. Tak a to je asi vše,ne reálně o ničem jiném to není než o věčných vzestupech a pádech narkomana.O sebe klamu,ale i klamání nejbližším a prostě celkové sebedestrukci,kde mě osobně nebylo nikoho ani trochu líto a hned vysvětlím proč. Sám jsem totiž vyrůstal bez otce kterej o mě ztratil hned po narození zájem tudíž jsem měl podobné predispozice jako většina děcek z knihy které se opravdu špatně neměli, jen na ně mamky co kvůli nim dřeli od nevidím do nevidím(aby na se jejich děti mohli mít dobře), občas trochu kašlali.I já jsem v patnácti okusil chlast kterej jsem tak vyhejtil na začátku, kouřil cíga a měl i zkušenost s marihuanou(která v knize je popsána jako haš, což není nic jiného než pryskyřice z trávy).Nikdy a opakuji NIKDY jsem neměl potřebu zkoušet nic víc a věřte že příležitostí bylo mnoho,spoustu mých bývalých přátel spadlo do drog. Ano je to o slabosti jedince nic víc, já jsem dnes pyšně už pár let abstinující člověk a vlastně my i náš legální slabší heroin ve formě alkoholu vůbec nechybí.Knihu doporučuji každopádně jako formu edukace a nebo na odstrašení své ratolesti.Nechť se každý koukne jaká byla Christiánka arogantní a sobecký děcko a poučí se z jejích chyb. 4 hvězdy hlavně za to poselství které je nutné šířit,jinak by to asi bylo za 3

ZanetDesp
05.09.2024 5 z 5

Toto dílo jsem četla před lety, když mi bylo asi 13 let - vím, že jsem to přečetla asi za dvě odpoledne. Nahlédnout do příběhu mladé dívky, která propadne drogám, prožívat její vztahové otazníky, detox, i toxické soužití a složité vztahy s rodiči bylo pro mne naprosto strhující. Je to napsané zcela bez obalu, místy až neuvěřitelné, kolik toho může jedna mladá lidská duše zažít. A taky ideální "preventivní knížka". Téma závislosti je aktuální a problematické, a je třeba aby bylo i pomocí takovýchto knih přibližováno.

Kenihja
01.09.2024 4 z 5

Well, dokážu pochopit její situaci ale štvalo mě to číst... Četla jsem to protože jsem chtěla ale někdy prostě budete koukat s otevřenou pusou a přemýšlet jen jestli to je vůbec možný (ano je)

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Kniha My děti ze stanice ZOO v seznamech