Prebudená přehled

Prebudená
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100970/prebudena-100970.jpg 4 827 827

Škola noci série

Prebudená je ôsmym pokračovaním série Škola noci. Upírska Najvyššia rada zbaví Neferet viny a znovu ju ustanoví za veľkňažku v tulskej Škole noci. Neferet prisahá pomstu Zoey. Ovládnutie Kalonu je iba jednou zo zbraní, ktoré chce proti nej použiť. Lenže Zoey nájde útočisko na ostrove Skye a kráľovná ju pripravuje ako svoju nástupkyňu. Byť kráľovnou by predsa bolo skvelé, či nie? Prečo by sa mala vracať do Tulsy? Keď stratila svojho ľudského manžela Heatha, už nebude, aká bývala, a možno ani jej vzťah k oddanému bojovníkovi Starkovi už nebude ako kedysi… A čo Stevie Rae a Rephaim? Krkavec posmešník nedovolí, aby ho využili proti Stevie Rae, lenže ako sa zachová, keď celý svet vrátane Zoey odsudzuje ich vzťah? Zradí svojho otca, alebo srdce? Ako ďaleko siahajú hranice priateľstva a aké silné putá viažu dievčenské srdce?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Awakened, 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prebudená. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (53)

Galloway
22.07.2024 5 z 5

Další díl Školy noci.

Zoe se vrací zpět ze světa mezi živými a mrtvými a ochranu jí nabízí královna ostrova Sky – královna staré magie.

Zoe by zde se svým bojovníkem Starkem nejradši zůstala napořád. Ale jak to tak bývá, život jí připravil jinou cestu a ona se bude muset rozhodnout, jestli se vrátí zpět do Školy noci a pomůže se vyrovnat přátelům se ztrátou dalšího přítele.

Mezitím Stevie Rae neustále bojuje se svým otiskem s Refaimem. Rozhodne se krkavec pro světlo a lásku nebo zůstane s temnotou a svým otcem Kalonou?
Opět mě celý díl bavil a zase mi oči nezůstaly suché. A konec? Proč to většinou musí skončit tak srdceryvně?

Doufám, že už konečně někdo Neferet nakope zadek.

TerkinKnižnySve
20.07.2024 5 z 5

P. C. Cast & Kristin Cast - Škola noci 8 Probuzena

Počet strán: 248
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar
Žáner: #yafantasy

Ôsma čas zbehla ako nič.

Zoey so Starkom ostali na ostrove Skye až kým sa v Tulse neobjavila Neferet a nezničila opäť všetko dobré.

Naoko opustila Kalonu ale svoje siete temnoty si spriada ďalej a ako odplatu za Kalonu zobrala život jednej z najčastejších duší na svete.

Po prilete Zoey v deň pohrebu Neferet zasiahla, očakavala zlo ale prialo dobro! Samotná Nyx sa zjavila všetkým a dokázala nemožné, zachránila Rephaima

Posledné boje, ktoré bývajú na koncoch kníh su vždy úžasné a mam z nich zimomriavky.

Teraz je čas konečne zničiť Neferet!

Za #spolocnecitanie ďakujem Krista Kiksi Divínová Petra Turnová Magda Raszková Lucia Štrbová

Kniha č. 185/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #pccastandkristincast #skolanoci #probuzena

Obsah:

KatnissLavender
20.08.2023 4 z 5

Jelikož čtu celou sérii najednou, jednu knihu za druhou, jako na běžícím pásu, už tak úplně nevím, co psát. Snad jen, že si knihy stále drží stejnou kvalitu a ač je to pro mne až nepochopitelné, pořád mě baví...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prebudená v seznamech

v Právě čtených10x