Slavnosti sněženek přehled

Slavnosti sněženek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541020/bmid_slavnosti-snezenek.jpg 4 511 511

Povídky o lidech, kteří si uchovali pohled první lásky na tento svět i na často nelehký život. Lidé z Hrabalových podobenek jsou obyčejní venkované z oblasti Kerska, kam se autor vrátil do krajiny svého mládí, aby psal a psal.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slavnosti sněženek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (69)

absa2611
předevčírem 5 z 5

Konečně jsem se dostala k přečtení knihy, kterou jsem viděla na televizní obrazovce už snad stokrát, protože patří k mým oblíbeným...
A mrzí mě, že jsem si ji nepřečetla dříve.
Bohumil Hrabal píše jinak. Jako by čtením řádků před očima naskakovaly barevné obrazy. Pro někoho je možná těžké se do těch dlouhých souvětí začíst, ale z nějakého zvláštního důvodu mi to zrovna u něj nevadí.
Krásná kniha!

Ladislav73
03.10.2024 audiokniha 5 z 5

Slavnosti sněženek bylo bylo režimem cenzurováno a tak necenzurovaná podoba povídek vyšla až v roce 1993.
Státním nakladatelstvím vydaná podoba povídek byla ochuzena vyškrtáním o erotické, filozofické a náboženské motivy místo nichž Hrabal po vůli cenzorů zdůraznil ty sociálně kritické.

Měl jsem možnost poslechnout si cenzurovanou podobu ve skvělém podání Lubora Tokoše a necezurovanou podobu ve svělém podání Pavla Soukupa a musím přiznat, že necenzurovaná verze je lepší.

Rajka440
30.09.2024 1 z 5

Tuto knihu som prečitala len koli čtenárskej výzve a fakt som sa nu natrápila. Niektoré poviedky boli dobré a niektoré nemali ani hlavu a ani pätu. Mne sa to dosť ťažko čítalo.

Pozlacená, Všemi smysly a další knižní novinky (30. týden)

21.07.2024

Nové eknihy zdarma (únor)

04.02.2020

Kniha Slavnosti sněženek v seznamech