Služebník smrti přehled

Služebník smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355354/mid_sluzebnik-smrti-YTD-355354.png 4 52 52

Sloužil doktoru Moriartymu. Za to ho teď čeká oprátka. Sherlock Holmes mu nabízí pomoc. On je však odhodlán uniknout popravě, aniž by musel někoho zradit. A rozhodně se chce pomstít, protože někdo na něj uchystal léčku a vzal mu to jediné, co na světě miloval… Strhující kriminální příběh z viktoriánské Anglie o nejzručnějším nájemném vrahovi, nejobávanější zločinecké organizaci a nejchytřejším detektivovi z pera autora thrillerů Odkaz Stonehenge, Tajemství Turínského plátna a Kodex Camelot.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The House of Smoke, 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Služebník smrti. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (19)

Kleo99
03.09.2024 5 z 5

Musím přiznat, že jsem k této knize byl velice skeptický, avšak krátce po rozečtení se mé obavy rozehnaly. Již z anotace jsem vytušil, že Sherlock zde bude mít nejspíše pouze epizodní roli, což mne zprvu odrazovalo od čtení, avšak v závěru mi to vůbec nevadilo. Příběh byl poutavý a ani mi nevadilo časté střídání dějových linek, které mi u mnoha jiných děl často pije krev. Nevím, zda to bylo překladem či autorovým mistrovstvím, ale styl, jakým byla kniha napsána mne naprosto pohltil. V knize se neobjevuje přespříliš důležitých postav, avšak každá z těch, která tam je, je napsána skvěle. Nikdy bych například neřekl, že budu sympatizovat s vrahem. Příběh dle mého názoru dělá čest dílu z pera A. C. Doyla a neobjevují se zde ani žádné kontradikce. Neměl bych ani problém, kdyby se jakákoli z nově představených postav objevila v posvátném Kánonu. Velice se mi také líbily mistrně zapojené odkazy na různé skutečnosti, místa a lidi z tehdejšího Viktoriánského Londýna, které se neobjevují ani v žádném z Doylových děl.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Knížka není úplný průšvih, ale ani skvostné dílo. Tak akorát na jedno přečtení. To stačí.

Fzuzik
30.06.2022

Nemohla jsem se dostat vůbec do děje. Nakonec jsem knížku odložila.

Knižní novinky (31.7. - 11.8.)

31.07.2017

Kniha Služebník smrti v seznamech