Staletí kolem nás: (Přehled stavebních slohů) přehled

Staletí kolem nás: (Přehled stavebních slohů)
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40301/bmid_staleti-kolem-nas.png 5 79 79

"Staletí kolem nás, skrytá v památkách, nejsou mrtvá, patří neoddělitelně k naší i všelidské kultuře..." Jaroslav Herout Velmi vzácná kniha, kterou oceníte nejen při studiu dějin umění. Rozebírá podrobně dějiny české architektury od románského slohu až po funkcionalismus, neopomene ani dějiny stavitelství po druhé světové válce a připomene historii památkové pěče. Na konci nás čeká věcný i jmený rejstřík, který udělá jasno v architektonických pojmech. 32 stran obrazových příloh vám tyto pojmy objasní i vizuálně. Příště až navštívíte nějaký hrad, se jistě nespletete v jakém slohu byl postaven...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staletí kolem nás: (Přehled stavebních slohů). Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (14)

FireShrew
25.05.2022 5 z 5

Ze všech dostupných knih, kterým jsem se dostala, tato kniha opravdu představuje nejvíce přehledný a dostupný seznam architektonických prvků ve schématech potřebných pro studia na vysoké školy a jejich přijímací zkoušky. Ikdyž je právě starší, doporučuji všem právě tuto.

Sandik
16.09.2020 3 z 5

V podstatě základní a víceméně taky jediná přehledná publikace, věnující se architektonickým prvkům atp. Určena je asi zaujatým laikům či studentům prvních ročníků vysokých škol (klasicky dějin umění či architektura). Rozhodně ji užijí i humanitně orientovaní gymnasisté atp. Rozhodně není bez chyb, není v ní vše, vůbec se nevěnuje například historické barevnosti, neobsahuje přesné datace, terminologie je v ní hodně zjednodušená atp. Pro skutečnou práci s historickou architekturou (klasicky pro stavebněhistorický průzkum, restaurátorské průzkumy architektury atp) by ale bylo vhodné mít práci o poznání podrobnější. Nic lepšího ale v češtině nemáme, takže díky za ni! Celkový dojem: 65%

Morisius
18.07.2019 5 z 5

Kniha, která by neměla chybět v každé knihovně. Základ pro poznání architektury.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Staletí kolem nás: (Přehled stavebních slohů) v seznamech

v Právě čtených4x