Staré grécke báje a povesti přehled

Staré grécke báje a povesti
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337241/mid_stare-grecke-baje-a-povesti-Q2i-337241.jpg 4 2471 2471

Půvabné Petiškovo převyprávění řecké mytologie je určeno čtenářům od 9 let. Čtenář navštíví rozmanité starověké kraje, seznámí se se záhadnými bytostmi a podivuhodnými zvířaty, pozná moc i slabosti olympských bohů a v úžasu se zastaví před odvážnými skutky a dobrodružstvími bájeslovných hrdinů, promlouvajících přes propast času svou životností i dnes.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré grécke báje a povesti. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
02.07.2024 5 z 5

K této knize se vždy ráda vracím a četla jsem jí x krát, ať už tuto Petiškovu verzi nebo verzi pro dospělé, kde bohům není vůbec nic cizí a některé zápletky a situace jsou více než peprné a nestydaté. Každopádně staré řecké báje patří ke kulturnímu dědictví nejen Helénů, ale celého západního světa. Tentokrát jsem poslouchala audio verzi, ve které nám tyto nesmrtelné příběhy velmi pěkně čtou Taťjana Medvecká, František Němec a Petr Pelzer.

toni-az
23.05.2024 3 z 5

Vzpomínám, že za dětských let se mi knížka fakt líbila. Nevím jestli se posunula doba nebo moje nároky, nicméně teď v dospělém věku mi přišla jaksi povrchní a místy celkem nudná. Představoval bych si trochu víc imerze do charakterů postav a do děje, bohužel charaktery postav jsou vykresleny v podstatě na úrovni ten je zlej a tenhle ne. Spíše než beletrie je to taková jakoby učebnice dějin, které se nestaly.

Zaujalo mě, že všechny postavy jsou králové či jejich děti a manželky, když to tedy nejsou přímo bohové. Nižší třída se tam prakticky nevyskytuje, a když ano, tak se osobně znají se zmíněnými králi nebo jejich rodinami. To v Řecku neměli obyvatelstvo?

Každopádně jako opáčko antických bohů a hrdinů to zafungovalo.

Koty7
13.03.2024 5 z 5

Kniha plná neskutečné moudrosti a zajímavých příběhů ze starověkého Řecka, kterou mám rád už od mala. :)

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019

Kniha Staré grécke báje a povesti v seznamech

v Právě čtených60x
v Přečtených4 306x