Štěstí (10 povídek) přehled

Štěstí (10 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7930/-7930.jpg 4 52 52

Soubor deseti povídek českého scénaristy se vrací do 50. let mezi politické vězně, kteří byli často za nicotné prohřešky internováni v pracovních táborech. V částečně autobiografických povídkách si autor všímá zdánlivě všedních situací, okamžiků. Oproti předchozímu vydání rozšířeno o povídky Žabák, Legendy a Citron.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štěstí (10 povídek). Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
22.02.2024 5 z 5

Pokaždé, když čtu obdobné příběhy, které jsou vyprávěním toho, co autor skutečně zažil, mám tíživé pocity a nervy na pochodu, např. u povídky Žabák. Člověk musel mít opravdu silnou vůli a vysokou inteligenci, aby ho toto hrozné prostředí nesemlelo a nepřišel o svou důstojnost anebo přímo o zdravý rozum. Je hrozné, čím si museli tisíce slušných lidí, nepoklonkujících systému rudého teroru, projít :-(

jan.para
09.05.2023 4 z 5

Povídky z komunistických kriminálů. Některé jsem znal díky tomu, že je zfilmoval Hynek Bočan.

tittanie
20.07.2022

Myslím, že první dvě povídky jsou zpracovány filmově - Bumerang a nejsem si úplně jistá Štěstí, jenom že film se jmenoval jinak. Hodně povídek bylo použito aspoň trochu ve Zdivočelé zemi, kterou jsem viděla několikrát.
Povídka, která mě ale opravdu hodně zaujala je Uniforma, byl to velice zajímavý příběh o vojácích ve vězení.
Myslím, že netřeba psát, co byli komunisti a rusáci zač.

Knižní novinky (19. týden)

05.05.2019

Kniha Štěstí (10 povídek) v seznamech