Sto rokov samoty přehled

Sto rokov samoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318958/bmid_sto-rokov-samoty-cHv-318958.jpg 4 2106 2106

Magický príbeh o zrode, rozkvete a zániku mestečka, o živote, láskach a túžbach jej obyvateľov. Popri všedných udalostiach tu ožívajú fantastické príbehy, dávne mýty a legendy. 100. zväzok edície LUK - Knižnica modernej svetovej prózy, vydavateľstvo Tatran.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Cien años de soledad , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sto rokov samoty. Přihlašte se a napište ho.

jozor
28.06.2024 1 z 5

Počúval som to ako audioknihu a popravde netuším o čom to bolo. Som rád že to je už za mňou:-)

Dáma s hrnstjm
24.06.2024 5 z 5

Můj literární rest dlouho odkládaný. Je to skvělé, skvělé, skvělé. Ano, je potřeba trochu více čtenářské soustředěnosti a mnohokrát jsem si musela ujasnit, o kterém muži to zrovna čtu. Ale jako celek to krásně funguje, chronologické přeskakování děje sem a tam mě vlastně udržovalo v napětí. Ta kniha je fascinující, nejšílenější věci světa jsou jen tak zmíněny mezi řečí. Co třeba ten Věčný Žid? Co Krásná Remedios? Pro mne to byl velký čtenářský zážitek. Sice si marně lámu hlavu, jestli jsem si za těch "sto let" oblíbila nějakou postavu... možná nejvíc nenápadnou Santu Sofiu de la Piedad. Doporučuji hravým čtenářům, kteří se nebojí mnoha postav a mnoha podivností :-)

Andrea81
23.06.2024 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale moc mě to neoslovilo. Prokousávala jsem se pomalu a těšila se na konec.

Zemřel spisovatel Gabriel García Márquez, nositel Nobelovy ceny

18.04.2014

Otec Nicanor přinesl ke kaštanu šachovnici a krabici s kameny a nabídl mu, aby si zahráli dámu, José Arcadio Buendía však odmítl s tím, že nikdy nedovedl pochopit, jaký smysl má utkání mezi dvěma odpůrci, kteří se shodují v zásadních věcech.

Ocenění knihy (1)

1972 - Premio Rómulo Gallegos

Kniha Sto rokov samoty v seznamech

v Právě čtených69x
v Přečtených3 135x