Stříbrná cesta přehled

Stříbrná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538117/bmid_stribrna-cesta-663c97b792540.jpg 4 746 746

Stříbrná cesta je mimořádně úspěšný debut mladé švédské autorky (jen ve Švédsku se za jediný rok prodalo téměř 300 000 výtisků!), za který získala nejen ocenění pro nejlepší krimi roku, ale i prestižní Glass Key, čímž se zařadila do společnosti takových jmen jako Stieg Larsson či Jo Nesbo. Ve vzdálené části severního Švédska zmizela před třemi lety z autobusové zastávky dospívající Lina. Její otec Lelle obviňuje z tragédie především sám sebe a den co den horečně prohledává okolí silnice zvané Stříbrná cesta, kde byla Lina viděna naposledy. Mezitím se do místního odlehlého domu přistěhuje k podivínskému Torbjörnovi jeho nová přítelkyně se sedmnáctiletou dcerou Mejou. A osudy Lelleho a Meji se protnou tak, jak by si nikdo nedokázal představit… Stříbrná cesta je thriller o hranicích dobra a zla, normality a vyšinutí, který je stejně úzkostný a melancholický jako cáry mlhy na opuštěné silnici.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silvervägen , 2018

Interpreti: Jitka Ježková , Jan Vondráček

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stříbrná cesta. Přihlašte se a napište ho.

Stanas513
25.03.2024 5 z 5

Asi polovina knihy mi přišla spíše jako romantická, zčásti tragická a smutná, prostě žádný moc velký bestseller bych v tom nehledala. Tip na toho špatného jsem si také udělala správný, ale je fakt, že ve druhé polovině se konečně začalo něco dít a spravedlnosti bylo učiněno za dost.

m2056
13.03.2024 4 z 5

Kniha se četla překvapivě dobře jen si člověk musí zvyknout já jiný jména příběh se odehrává ve Švédsku tak jsou tam taková jména. Kniha nemá kapitoly ale má dvě části první část je lepší o maličko než druhá.

LisaEla
03.03.2024 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, napínavá, určitě stojí za to.

Knižní novinky (17. týden)

18.04.2020

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Nic nemůže zůstat panenské...

Proto je možná láska tak nebezpečná. Ne že by byla přímo slepá, ale nevnímá varovné signály.

Ocenění knihy (2)

2019 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)
2018 - Bästa svenska kriminalroman

Kniha Stříbrná cesta v seznamech